Rinkēvičs aicina ES sniegt Ukrainai palīdzību, Mixnews.lv

Rinkēvičs aicina ES sniegt Ukrainai palīdzību

фото

Politika | 2014. gada 11. februārī plkst. 10:15

Pirmdien ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē aicināja izvērtēt iespēju sniegt Ukrainai ekonomiska, finansiāla un tehniska rakstura palīdzību, vienojoties ar starptautiskajām finanšu institūcijām, ziņo LETA.

Ārlietu padomes laikā ministri pieņēma padomes secinājumus par Ukrainu, kur aicināja visas iesaistītās puses atturēties no vardarbības un radikālām darbībām, kā arī rūpīgi izmeklēt visus vardarbības gadījumus un saukt vainīgos pie atbildības.

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļā, analizējot situāciju Ukrainā, Rinkēvičs augstu novērtēja ES augstās pārstāves Ketrinas Eštones un ES komisāra Štefana Fīles iesaisti krīzes risināšanā un uzsvēra nepieciešamību turpināt dialogu starp varas un opozīcijas pārstāvjiem Ukrainā. Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka gadījumā, ja vardarbība Ukrainā pastiprināsies un Ukrainas valdība pielietos brutālu spēku pret demonstrantiem, nevar izslēgt iespēju ES piemērot sankcijas pret konkrētām Ukrainas amatpersonām.

Vienlaikus Rinkēvičs aicināja izvērtēt iespēju sniegt Ukrainai ekonomiska, finansiāla un tehniska rakstura palīdzību, vienojoties ar starptautiskajām finanšu institūcijām. Ministrs akcentēja, ka šādā gadījumā Ukrainai būs skaidri jāapņemas īstenot visas nepieciešamās reformas. Sanāksmes laikā Rinkēvičs informēja ES ārlietu ministrus arī par Latvijas gatavību uzņemt līdz desmit cietušo Latvijas ārstniecības iestādēs.

Diskusijā par ES Austrumu partnerības jautājumu virzību pēc Viļņas samita Rinkēvičs uzsvēra, ka īpaši svarīgi ir turpināt strādāt, lai pēc iespējas ātrāk būtu parakstīti ES un Gruzijas, kā arī ES un Moldovas Asociācijas līgumi.

"Asociācijas līgumu parakstīšana ar sekmīgākajām partnervalstīm sniegs tām papildu stimulu nepieciešamo reformu turpināšanā. Tām valstīm, kas redz sevi kā daļu no ES vērtībām un ir gatavas īstenot visas nepieciešamās reformas, jāpiedāvā perspektīva ciešākai integrācijai Eiropas Savienībā," uzsvēra Rinkēvičs. Diskusijas laikā Latvijas ārlietu ministrs aicināja turpināt darbu saistībā ar bezvīzu režīma ieviešanas ar Moldovu, kā arī vīzu režīma atvieglojumiem ar Baltkrieviju.

Ārlietu padomē apstiprināja lēmumu par ES militāro operāciju Centrālāfrikā, balstoties uz ANO Drošības padomes 28.janvāra rezolūciju. Diskusijā Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka operācijas plānošanā un īstenošanā jānodrošina cieša koordinācija ar starptautiskajiem partneriem reģionā.

Ministri apsprieda aktuālo situāciju Ēģiptē un Tunisijā, ņemot vērā abās valstīs apstiprinātās konstitūcijas, kā arī turpmāko pārejas procesa virzību. Tāpat pārrunāja aktuālo situāciju Lībijā, Jemenā un Sīrijā.

Ministri analizēja arī situāciju Bosnijā un Hercegovinā, ņemot vērā pēdējās dienās notikušās demonstrācijas, kas vērstas pret valdību.

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja

Komentāri