Atbalsta veselības aprūpes nodrošināšanu no dienesta atvaļinātajiem IeM darbiniekiem, Mixnews.lv

Atbalsta veselības aprūpes nodrošināšanu no dienesta atvaļinātajiem IeM darbiniekiem

фото

Politika | 2014. gada 11. februārī plkst. 13:37

Valdība otrdien atbalstīja kārtību, kādā valsts Iekšlietu ministrijas (IeM) sistēmas un Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) darbinieki ar speciālajām dienesta pakāpēm varēs saņemt apmaksātu veselības aprūpi, ja no pienākumu pildīšanas atbrīvoti neatbilstoša veselības stāvokļa dēļ, ziņo LETA.

Saskaņā ar 2013.gada 19.decembrī pieņemto likumu ar 1.janvāri atvaļinātajām IeM sistēmas iestāžu un IeVP darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm ir tiesības saņemt apmaksātu veselības aprūpi, ja attiecīgā persona ir atvaļināta no dienesta sakarā ar noteiktajām prasībām neatbilstošu veselības stāvokli, kam par iemeslu ir ievainojums vai sakropļojums, vai citāds veselības kaitējums, kas gūts, pildot dienesta pienākumus.

Vienlaikus likums nosaka, ka apmaksātā veselības aprūpe atvaļinātajiem darbiniekiem pienākas, ja ievainojums gūts pēc 1990.gada 4.maija. Likums neattiecas uz arodslimībām.

Atvaļinātai amatpersonai plānots segt pacienta iemaksas un līdzmaksājumus, kas noteikti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par veselības aprūpes organizēšanu un finansēšanu, un veselības aprūpes pakalpojumus, kas netiek segti no veselības aprūpei paredzētajiem valsts budžeta līdzekļiem vai saņemti ārpus rindas, kopumā ne vairāk kā 215 eiro gadā katram darbiniekam.

Tāpat plānots segt plānveida ķirurģiskās operācijas un izmeklējumus, kas nepieciešami nelaimes gadījumā gūto ievainojuma vai sakropļojuma seku izvērtēšanai un ārstēšanai.

Priekšlikums paredz segt arī ārsta izrakstīto medikamentu iegādi, ja tie iekļauti Latvijas Republikas zāļu reģistrā. Atvaļinātai amatpersonai paredzēts segt to izdevumus 75% apmērā, bet kopumā ne vairāk kā 75 eiro gadā. Atvaļinātie dienestu darbinieki varēs iziet arī medicīniskās rehabilitācijas kursu vienu reizi gadā, kas izmaksu ziņā nepārsniedz 500 eiro.

Paredzēts apmaksāt arī zobārstniecības un zobu higiēnas pakalpojumus 145 eiro apmērā gadā.

Atbalstītais IeM noteikumu projekts paredz valsts pamatbudžeta 2015.gadā palielināšanu par 346 472 eiro, kā arī 2016.gadā un turpmāk ikgadēji valsts pamatbudžeta bāzes izdevumus palielināt par 133 041 eiro, lai arī turpmāk varētu nodrošināt veselības aprūpi minētajiem darbiniekiem.

Pirms 2013.gada 19.decembrī minētajiem likuma grozījumiem netika paredzēta apmaksāta veselības aprūpe papildu regulējumam, kas noteikts normatīvajos aktos par veselības aprūpes organizēšanu un finansēšanu un valsts sociālo apdrošināšanu.

Veselības pakalpojumu apmaksu izvērtēs Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrs. Gadījumos, ja centram nebūs pieejama pietiekama medicīniskā dokumentācija par darbinieka veselības stāvokli un ar to saistīto atvaļināšanos no amata, tas saņemtos dokumentus iesniegs IeM Centrālās medicīniskās ekspertīzes komisijai atzinuma sniegšanai centram par amatpersonas veselības stāvokli atvaļināšanas laikā.

Centrālās medicīniskās ekspertīzes komisijas atzinums ir starplēmums centra administratīvā akta izdošanas procesā.

Projekts paredz personai iespēju iesniegt maksājumu apliecinošus dokumentus gan par kārtējo, gan iepriekšējo gadu, bet persona saņems kompensāciju tikai par veselības aprūpes pakalpojumiem, kas sniegti pēc 1.janvāra.

Komentāri