Straujuma: Neesmu saņēmusi KNAB rīkojumu par Strīķes atbrīvošanu no amata, Mixnews.lv

Straujuma: Neesmu saņēmusi KNAB rīkojumu par Strīķes atbrīvošanu no amata

фото

Politika | 2014. gada 12. februārī plkst. 09:15

Neesmu saņēmusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Jaroslava Streļčenoka rīkojumu par viņa vietnieces Jutas Strīķes atlaišanu no amata, LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Premjerministre ir saņēmusi KNAB informāciju ar ieskatu par biroja funkciju izpildi un attīstības virzieniem, kā arī izskaidrojumu par Strīķes atlaišanas faktiskajiem apstākļiem, taču nav paša rīkojuma. "To pieprasīšu atsevišķi," sacīja Straujuma.

Gan Latvijas Radio, gan LNT radījumā valdības vadītāja sacīja, ka nevēlas turpināt "seriālu ar KNAB vadītāja vietnieces atlaišanu un atjaunošanu amatā", tāpēc ir svarīgi izvērtēt rīkojuma juridisko pamatojumu. "Ja tas [rīkojums] ir juridiski nekorekts, man tas būs jāatceļ. Ja viss ir korekti, Strīķe vērsīsies tiesā. Ja viņa tajā uzvarēs, būs jāvērtē KNAB vadītāja juridiskā kompetence," skaidroja Straujuma.

Jāatgādina, ka KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei Strīķei un atbrīvoja viņu no ieņemamā amata.

Pērn 20.decembrī Streļčenoks nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi. Savukārt iepriekšējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī atcēla Streļčenoka rīkojumu.

14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti, bet 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Tāpat viņš uzdeva nodrošināt komisijas izveidošanu biroja priekšnieka vietnieku novērtēšanai. Lai arī Dombrovskis uzdeva komisijā iesaistīt sadarbības partnerus, tajā darbojās Streļčenoks, viņa palīdze Māra Priedīte un vietniece Ilze Jurča.

Komentāri