Zaļo un zemnieku savienība cer pirmo reizi iekļūt Eiroparlamentā, lai cīnītos pret federālu Eiropu, Mixnews.lv

Zaļo un zemnieku savienība cer pirmo reizi iekļūt Eiroparlamentā, lai cīnītos pret federālu Eiropu

фото

Politika | 2014. gada 13. februārī plkst. 09:49

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) cer šogad pirmo reizi iekļūt Eiroparlamentā (EP), lai tur cīnītos pret federālu Eiropu, aģentūrai LETA pastāstīja Saeimas deputāts Andris Bērziņš (ZZS), kuram ZZS sarakstā atvēlēts pirmais numurs.

Ja iekļūtu EP, Bērziņš vēlētos iekļauties Eiropas Tautas partiju grupā, vairāk uzmanības veltīt sociālajiem jautājumiem un cīnīties pret ES virzīšanos federālisma virzienā, kas, pēc Bērziņa domām, būs viens no centrālajiem dienaskārtības jautājumiem nākamajam EP sasaukumam.

Jautāts, kāpēc līdz šim ZZS nav veicies EP vēlēšanās, Bērziņš paudis viedokli, ka EP vēlēšanas nav pārāk populāras iedzīvotāju vidū, jo EP šķiet diezgan patāls no vēlētāju ikdienas interesēm. Pēc Bērziņa domām, arī šogad vēlētāju aktivitāte EP vēlēšanās nebūs liela. "Varbūt par maz bija reklāmas, maz informācijas. Cerība ir, ka šogad ZZS varētu tikt EP. Vēlēšanās ir jāpiedalās, tad jau redzēs, kā veiksies."

Pēc Bērziņa domām, ļoti būtiski ir "zaļajiem" un "zemniekiem" būt pārstāvētiem EP, jo ZZS ir svarīgi ES mērogā risināt gan lauksaimniecības, gan sociālās problēmas. Latvijas deputātiem EP līdz šim vairāk ir interesējuši tiešmaksājumi zemniekiem, ES fondi, bet sociālajai situācijai uzmanības tiek veltīts daudz mazāk, domā Bērziņš.

Uz EP vēlēšanām ZZS būs viens deputātu kandidātu saraksts, kurā Bērziņam ir atvēlēts pirmais numurs. Tas ir ZZS valdes lēmums. Otrā vieta sarakstā tiks atvēlēta Latvijas Zaļās partijas pārstāvim, iespējams, tas būs Saeimas deputāts Kārlis Seržants, trešā vieta sarakstā tiks atvēlēta Saeimas deputātei Ivetai Grigulei. Vēlēšanās kandidēs arī bijušais Rīgas mēra amata pretendents Armands Krauze. Deputātu kandidātu saraksts, tāpat kā priekšvēlēšanu programma, vēl tikai top, tāpēc, piemēram, kārtas numuri var vēl mainīties.

Bērziņš nedomā, ka priekšvēlēšanu kampaņai tiks atvēlētas lielas summas. Galvenā priekšvēlēšanu aģitācijas taktika ir tikšanās ar vēlētājiem, kurās tiek mēģināts izskaidrot ZZS pozīciju, uzklausīt iedzīvotāju viedokli par viņus interesējošiem jautājumiem. Ļoti bēdīgi esot, ka visu piecu gadu laikā iedzīvotāji ir slikti informēti par to, kas notiek EP. Turklāt informācija netiek sniegta vienkāršā, cilvēkiem saprotamā valodā. Tikšanās laikā ar vēlētājiem varot redzēt, ka, tikko deputāts sāk runāt, bārstot terminus un svešvārdus, cilvēkiem rodas iespaids, ka Briselē un Strasbūrā EP deputāti nerisina problēmas, kas nodarbina viņu vēlētājus.

Politiķis atzīmēja, ka ZZS Eiroparlamenta vēlēšanu kampaņas darba grupas pirmajā sanāksmē tika runāts par to, ka patlaban lielas priekšrocības ir pašreizējiem EP deputātiem. Piemēram, Inese Vaidere un Sandra Kalniete gan presē, gan dažādos pasākumos stāsta par savu darbu Briselē un Strasbūrā, kā viņas tur cīnījušās un glābušas Latvijas zemnieku tiešmaksājumus. ZZS atliek tikai izmantot deputātu kandidātu privāti piesaistītos līdzekļus, jo uzstāties dažādos pasākumos aicina tikai esošos EP deputātus, nevis kandidātus, kas balotēsies nākamajās vēlēšanās, teica Bērziņš. Līdz ar to deputātu kandidāti, kuri spēj piesaistīt privātus ziedojumus, var veikt individuālas reklāmas kampaņas, lai vairotu savu atpazīstamību vēlētājos.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Komentāri