Latviju ievēl par UNESCO Starptautiskā izglītības biroja viceprezidējošo valsti, Mixnews.lv

Latviju ievēl par UNESCO Starptautiskā izglītības biroja viceprezidējošo valsti

фото

Politika | 2014. gada 13. februārī plkst. 15:07

Latvija ievēlēta par Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Starptautiskā izglītības biroja (IBE) viceprezidējošo valsti uz laiku līdz 2016.gadam, un to šajā amatā pārstāvēs Liesma Ose, ziņo LETA.

Kā informēja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas konsultante Liene Krīvena, IBE piedalās UNESCO izglītības satura un metožu pilnveidošanā pasaulē, veicinot dialogu un sadarbību starp pasaules valstīm izglītībā.

IBE padomes uzdevums ir sadarbībā ar direktoru izstrādāt biroja darbības stratēģiju un rīcības virzienus, kā arī veikt to īstenošanas uzraudzību. Pašlaik IBE galvenie izaicinājumi, kuru risināšanā savs profesionālais ieguldījums būs jāsniedz arī Latvijai, ir biroja darbības restrukturizācija, finanšu un cilvēkresursu piesaiste un institūta atpazīstamības palielināšana visos pasaules reģionos.

Sekojot Latvijas paustajam viedoklim, kā viens no aktuālajiem uzdevumiem IBE turpmākajā darbībā būs arī starpreģionālā politikas dialoga nepieciešamības aktualizēšana par izglītības jautājumiem. Latvija būs arī viena no trim IBE padomes valstīm, kas piedalīsies jaunā IBE direktora izvēles procesā.

Latvijas aktīvā līdzdalība UNESCO izglītības programmu darbā un pieredze izglītības jomā IBE novērtēta arī iepriekš. Šī ir jau otrā reize, kad mūsu valstij uzticēts šis postenis - Latvijas pārstāve, bijusī izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe pildīja IBE viceprezidentes pienākumus laika posmā no 2006.gada līdz 2008.gadam.

Tagad IBE viceprezidenta amatā Latviju pārstāvēs Ose - sociālās pedagoģijas profesore ar plašu pieredzi iekļaujošās izglītības jomā un starptautiskos projektos.

IBE tika izveidots 1925.gadā, bet par UNESCO starptautisko izglītības centru tas kļuva 1969.gadā. IBE padomē darbojas 20 pasaules valstu pārstāvji, un tās prezidējošā valsts līdz 2016.gadam ir Nigērija.

Komentāri