VL-TB/LNNK aicina izvērtēt valdības darbu, neizslēdz ministru nomaiņu, Mixnews.lv

VL-TB/LNNK aicina izvērtēt valdības darbu, neizslēdz ministru nomaiņu

фото

Politika | 2013. gada 21. janvārī plkst. 17:32

Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK aicina koalīcijas partnerus veikt katra ministra un arī valdības darba novērtējumu, pēc kura neizslēdz arī ministru nomaiņu, ziņo LETA.

Kā žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes skaidroja VL-TB/LNNK pārstāvis Imants Parādnieks, tagad esot īstais brīdis, lai veiktu šādu izvērtējumu ar mērķi uzlabot Ministru kabineta darbu. Taujāts, vai tas ir vienīgais mērķis, Parādnieks sacīja, ka tas varētu ietvert arī ministru nomaiņu.

Jautājumu par iespējamo ministru darba novērtējumu koalīcija pārrunās pēc divām nedēļām, un tad nacionālajai apvienībai jābūt skaidram priekšlikumam, kā tieši tā redz šādu ministru izvērtējumu un kādi būs iespējamie soļi pēc tā.

Pagaidām koalīcijas partneri gan ir skeptiski noskaņoti pret šādu priekšlikumu. Premjers Valdis Dombrovskis uzsvēra, ka šodien, pārrunājot jautājumu par satiksmes ministra Aivja Roņa demisiju, viņš no savas puses informēja, ka atbilstoši koalīcijas līgumam "Vienotībai" kopā ar neatkarīgo deputātu grupu līdz satiksmes ministra darbības termiņa beigām, 1.martam, jāpiedāvā cits ministra kandidāts.

Dombrovskis arī aicināja pieturēties pie koalīcijas līguma, kas skaidri nosaka amatu sadali un to, ka katrs partneris uzņēmās atbildību par saviem deleģētajiem ministriem.

"Ja nacionālā apvienība vēlas izvērtēt savus ministrus, tad viņiem ir visas iespējas to darīt," sacīja premjers, piebilstot, ka koalīcijas padomes sēdē radās jautājums, vai šādā veidā notiek mēģinājums pieteikt "krēslu pārdali" koalīcijā.

Uz jautājumu, vai patlaban būt pieļaujama šāda "krēslu pārdale", valdības vadītājs atbildēja, ka tas jebkurā gadījumā neesot viņa piedāvājums, un atkārtoti uzsvēra, ka par nākamo satiksmes ministru būtu jāvienojas "Vienotībai" un neatkarīgajiem deputātiem.

Arī "Reformu partijas" (RP) frakcijas vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis norādīja, ka koalīcijas līgumā iestrādāts princips, ka katrs no koalīcijas partneriem vērtē sevis virzīto ministru darbus, un RP augsti vērtējot katra sava ministra darbu.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Dombrovskis piektdien pieņēma satiksmes ministra Aivja Roņa demisiju, un Ronis darbu turpinās līdz 1.martam. Izveidojot Dombrovska valdību, politisko atbildību par Roņa vadīto Satiksmes ministriju uzņēmās "Vienotība" kopā ar sešiem neatkarīgajiem deputātiem, kas aizgāja no Reformu partijas.

Tieši sarunās starp "olšteiniešiem" un "Vienotību" arī tikšot izvēlēts nākamais ministra amata kandidāts, taču interesi par vēl vienu ministra krēslu izrādījusi arī nacionālā apvienība.

Tikmēr jau ilgu laiku izskan runas, ka VL-TB/LNNK ir neapmierināti ar savu pārstāvniecību valdībā - apvienībai ir tikai divi ministru portfeļi, lai arī Saeimā ir tikai par divām balsīm mazāk nekā Reformu partijai, kura darbam valdībā izvirzījusi piecus ministrus.

Foto: girtslapins.lv, ir.lv

Komentāri