Vj.Dombrovskis: Ja samazinātos RP deputātu skaits, varētu runāt par ministru skaita samazināšanos, Mixnews.lv

Vj.Dombrovskis: Ja samazinātos RP deputātu skaits, varētu runāt par ministru skaita samazināšanos

фото

Politika | 2013. gada 21. janvārī plkst. 19:57

Ja gadījumā samazinātos "Reformu partijas" (RP) Saeimas deputātu skaits, tad varētu runāt par partijai pienākošos ministru vietu samazināšanos. Taču pašlaik nav pamata teikt, ka RP Saeimas frakciju pametīs kāds no deputātiem, aģentūrai LETA sacīja RP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka pašlaik RP redz sevi valdībā vai nu ar visiem ministriem, vai arī ne ar vienu. Vaicāts par partijas gatavību atstāt koalīciju, politiķis atbildēja, ka RP esot "diezgan apmierināti ar pašreizējo koalīciju", proti, tā esot rīcībspējīga par spīti pastāvošajām dažbrīd lielajām domstarpībām. Politiskais spēks gribētu redzēt rīcībspējīgāku valdību, taču neredz alternatīvu pašreizējai koalīcijai.

Ja nacionālā apvienība VL-TB/LNNK redz citu koalīcijas modeli, tā var spert attiecīgus soļus, skaidroja Dombrovskis. Uz jautājumu par iespēju RP nonākt opozīcijā, viņš atbildēja, ka šāda varbūtība ir jāpieļauj jebkurai partijai.

Ja tiek runāts par baumām, ka RP varētu pamest kādi deputāti, tad būtu iespējams arī runāt par baumām, ka nacionālo apvienību plāno pamest "viens, divi vai trīs" deputāti, sacīja Dombrovskis. Viņš gan neprecizēja, par kuriem VL-TB/LNNK pārstāvjiem ir runa, uzsverot, ka nevēlas nodarboties ar baumu izplatīšanu.

Kā ziņoja portāls Mixnews, nacionālā apvienība aicina koalīcijas partnerus veikt katra ministra un arī valdības darba novērtējumu, pēc kura neizslēdz arī ministru nomaiņu.

Pagaidām koalīcijas partneri gan ir skeptiski noskaņoti pret šādu priekšlikumu.

Foto: mixnews.lv

Komentāri