Partijas Saskaņa EP sarakstā būs vairāki pašreizējie Saeimas deputāti, Mixnews.lv

Partijas Saskaņa EP sarakstā būs vairāki pašreizējie Saeimas deputāti

фото

Politika | 2014. gada 15. februārī plkst. 18:29

Politisko apvienību "Saskaņas centrs" (SC) veidojošās sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" dome sestdien apstiprināja kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, un partijas līderi būs Saeimas deputāts Boriss Cilevičs, Rīgas 28.vidusskolas direktors Guntars Jirgensons, kā arī Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs, ziņo LETA.

Žurnālists Andrejs Mamikins EP vēlēšanās no "Saskaņas" saraksta startēs no ceturtās pozīcijas, Saeimas deputāts Jānis Tutins būs piektais, bet sabiedriskās kustības "Nepilsoņu kongress" līderei Elizabetei Krivcovai būs sestais numurs.

Tālāk "Saskaņas" EP sarakstā sekos pašreizējie Saeimas deputāti - Sergejs Mirskis, Sergejs Potapkins, Ivans Klementjevs, Igors Pimenovs, Marjana Ivanova-Jevsejeva, Ņikita Ņikiforovs un Irina Cvetkova.

Sarakstā 14.numurs būs pašreizējam Ventspils domes deputātam Vitalijam Trusevičam, bet 15.pozīcija - EP sociāldemokrātu frakcijas politiskajam padomniekam Eldaram Mamedovam. Sarakstu noslēgt pašreizējais Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs.

Sākotnēji bija plānots, ka Potapkins vēlēšanās varētu startēt ar 15.numuru, tomēr vēlāk viņam tika piešķirta 8.vieta.

Kā ziņots, "Saskaņa" iepriekš nolēma 2014.gada EP vēlēšanās piedalīties ar atsevišķu sarakstu.

Pašlaik EP darbojas deputāti Aleksandrs Mirskis un Alfrēds Rubiks, kuri iepriekšējās EP vēlēšanās tika ievēlēti no SC saraksta. Vēlāk Mirskis pameta SC un kļuva par partijas "Alternative" biedru, bet Rubika vadītā Latvijas Sociālistiskās partija EP vēlēšanās startēs ar neatkarīgu sarakstu vienā blokā ar bezpartejiskajiem kandidātiem un sabiedriskajām organizācijām.

Komentāri