Uzzini, kādas bija lētākās un dārgākās dāvanas Dombrovskim!, Mixnews.lv

Uzzini, kādas bija lētākās un dārgākās dāvanas Dombrovskim!

фото

Politika | 2014. gada 16. februārī plkst. 14:43

Bijušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) valdības vadīšanas laikā lētāko diplomātisko dāvanu saņēmis no Azerbaidžānas Sanagačalas naftas termināla direktora - 7,11 eiro vērtībā, ziņo LETA.

Dāvana, kuras vērtība novērtēta viszemāk, bijusi stikla šķīvis ar mozaīku, kas veido "British Petrolium" logo. Savukārt dāvana, kuras vērtība ir bijusi visaugstākā, ir Kataras Ministru prezidenta šeiha Hamada bin Džasina Al Tani dāvātais "Rolex" rokas pulkstenis 10 671 eiro vērtībā.

Kopumā Dombrovskis premjerministra amatā saņēmis 89 diplomātiskās dāvanas. Tās viņam dāvinājušas gan dažādu valstu augstākās amatpersonas - ministri, Ministru prezidenti, karaļi, gan arī dažādu uzņēmumu vadītāji un pārstāvji.

Vācijas kanclere Angela Merkele Dombrovskim savulaik uzdāvinājusi Roberta Šūmaņa meistardarbu, Karlosa Kleibera operu un koncertu ierakstu DVD komplektu, Riharda Vāgnera operu "Nībelungu gredzens" ierakstu komplektu, Riharda Vāgnera operu "Nībelungu gredzens" ierakstu DVD komplektus. Arī Polijas Ministru prezidents Donalds Tusks dāvinājis CD - Frederika Šopēna ierakstus un grāmatu par komponistu.

Vairākas amatpersonas dāvinājušas traukus, kas izgatavoti no dārgmetāla, piemēram, ASV Federālās izmeklēšanas biroja vadītājs Roberts Millers uzdāvinājis sudraba platējuma trauku, Turcijas vēstniece Latvijā Aiše Aihana Asja uzdāvinājusi sudraba trauku, Armēnijas prezidents Seržs Sarksjans dāvinājis sudraba glāzi ar ametista akmeņiem, no Slovēnijas prezidenta Danilo Turka Dombrovskis savulaik saņēma kristāla ledus trauku ar apzeltītu malu, bet no Latvijas-Japānas parlamenta sadraudzības grupas viņš saņēmis 10 suši trauciņus ar ziedu ornamentiem.

Vairākas amatpersonas dāvinājušas stikla augļu traukus. Dāvanās saņemti arī dažādi interjera priekšmeti - paklāji, vilnas segas, gleznas un skulptūras. No vizītes Apvienotajos Arābu Emirātos un Katarā 2012.gada pavasarī Dombrovskis atvedis trīs galda dekorus kuģa formā sudraba un zelta krāsā, kā arī dekoratīvu zirga skulptūru. No četrām Azerbaidžānas amatpersonām ekspremjers saņēma dažāda izmēra dekoratīvos paklājus.

Amata pildīšanas laikā Dombrovskis kā dāvanas saņēmis arī sudraba aproču pogas, Uzbeku vīriešu nacionālo tērpu, LED televizoru, dabīgā zīda audumu, foto rāmīti, latgaliešu māla bļodu ar karoti, bronzas krāsas sievietes statueti un kroni ar nefrīta akmeņiem, kas ir bijis roku darbs.

Dombrovskis pēc demisijas nolēma izpirkt kopumā astoņas diplomātiskās dāvanas, kuru kopējā vērtība ir 604 eiro. Visdārgākās no tām ir Spānijas karaļa Huana Karlosa I un Spānijas karalienes Sofijas dāvinātais sudraba šķīvis ar Spānijas karaļa pils attēlu un apaļas formas sudraba rotaslietu lādīte ar iniciāļiem. Šīs dāvanas novērtētas 142 eiro vērtībā. Tāda pati vērtība piešķirta Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites dāvinātajam monētu komplektam.

Dombrovskis savā īpašumā vēlas iegūt arī ASV Federālā izmeklēšanas biroja vadītāja Roberta Millera dāvināto sudraba trauku ar gravējumu, kura vērtība ir 85 eiro.

Izpirktas tiks arī vairākas dāvanas, kuru vērtība ir 71 eiro - Ķīnas premjerministra vietnieka Hueja Ljanja dāvinātā sarkanā vāze ar ziediem, Polijas Centrālās bankas prezidenta Mareka Belkas dāvinātās sudraba un zelta monētas un Frederika Šopēna 200.jubilejas naudas zīme, kā arī ASV valsts sekretāres Hilarijas Klintones dāvinātais sudraba šķīvis.

Bijušā valdības vadītāja īpašumā nonāks arī Uzbekistānas prezidenta Islama Karimova dāvinātā monētu kolekcija 21 eiro vērtībā.

Komentāri