Premjers: Meklējot satiksmes ministru jāpieturas pie esošā koalīcijas līguma, Mixnews.lv

Premjers: Meklējot satiksmes ministru jāpieturas pie esošā koalīcijas līguma

фото

Politika | 2013. gada 22. janvārī plkst. 08:39

Premjers Valdis Dombrovskis, meklējot satiksmes ministru, vēlas pieturēties pie esošā koalīcijas līguma, kas paredz, ka par šo amatu atbild partija "Vienotība" kopā ar neatkarīgo deputātu grupu, kuru neoficiāli dēvē par "Olšteina sešinieku".

"Mans piedāvājums būtu pieturēties pie noslēgtā koalīcijas sadarbības līguma, kas paredz to, ka par satiksmes ministra amatu atbildību solidāri uzņemas "Vienotība" un neatkarīgo deputātu grupa. Līdz ar to mēs no savas puses arī piedāvātu citu kandidātu, pamatā meklējot starp bezpartejiskiem nozares profesionāļiem," otrdien intervijā Latvijas Radio teica Dombrovskis.

Komentējot Nacionālās apvienības rosināto ministru un valdības kopējā darba izvērtēšanu un pausto gatavību uzņemties atbildību par Satiksmes ministriju, Dombrovskis sacīja, ka pašlaik nav skaidrs, vai Nacionālā apvienība mēģina pieteikt krēslu pārdali koalīcijā - Nacionālā apvienība divu nedēļu laikā sagatavos priekšlikumus, ko tā vēlas panākt.

Dombrovskis arī norādīja, ka līdz šim viņa trīs valdībās nav bijuši precedenti, ka kāds koalīcijas partneris vēlas grozīt koalīcijas līgumu valdības darbības vidusposmā.

"Ja koalīcijas līgumu sāk pārāk daudz grozīt un staipīt, tas var beigties arī ar to, ka jāmeklē cita koalīcija. Tur ir tas risks," teica premjers.

Satiksmes ministra amats atbrīvosies 1.martā, kad to pametīs pašreizējais ministrs Aivis Ronis, kurš pagajušajā nedēļā paziņoja par demisiju.

foto: lat.mixnews.lv

Komentāri