Sudrabas kustība reģistrēta Krievu kluba prezidenta nepilsoņa Gavrilova dzīvoklī, Mixnews.lv

Sudrabas kustība reģistrēta Krievu kluba prezidenta nepilsoņa Gavrilova dzīvoklī

фото

Politika | 2014. gada 16. februārī plkst. 19:51

Bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas kustība "No sirds Latvijai", kas grasās pārtapt partijā, reģistrēta krievu kustību aktīvistam un cīnītājam par nepilsoņu tiesībām Viktoram Gavrilovam piederošā dzīvoklī, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Raidījums apkopojis, ka 66 gadus vecais zinātnieks un Fizikālās enerģētikas institūta vadošais pētnieks Gavrilovs bijis daudzu krievvalodīgo sabiedrisko organizāciju vadītājs. Kādreiz viņš vadījis Latvijas nepilsoņu kustību par cilvēktiesībām, tagad no Aleksandra Gapoņenko pārņēmis Krievu kluba prezidenta amatu. Gavrilovs kopā ar Gapoņenko, Eduardu Gončarovu, Viktoru Guščinu un Broņiskavu Zeļcermanu vada arī Latvijas Krievu kopienu apvienoto kongresu.

Krievu kopiena Gavrilovu savulaik deleģējusi kā Latvijas pārstāvi Krievijas Valsts domes tautiešu padomē. Kā izpētījis raidījums, Gavrilovs kādā publikācijā laikrakstā "Čas" iestājas "pret valdošo nacionālistu režīmu, kara noziegumos apsūdzēto veterānu tiesāšanu un latviešus saukā par titulēto nāciju". "Nekā personīga" arī norāda, ka Gavrilovs ir biežs viesis pasākumos, kuros pārstāvēta Krievijas vēstniecība.

Gavrilovs bija atnācis arī uz preses konferenci, kurā Sudraba pirmo reizi nāca klajā ar paziņojumu par kustības dibināšanu. Kā norāda raidījums, viņš klusi sēdēja un vēroja līderes uzstāšanos.

Gavrilovs raidījumam nav atklājis, kā iepazinies ar Sudrabu, vien cildinājis viņas labās rakstura īpašības. Gavrilova līdzšinējā politiskā darbība, viņaprāt, nevarētu mest ēnu uz jauno kustību, jo Sudrabai ar to neesot nekāda sakara.

"Nekā personīga" apgalvo, ka Gavrilovs latviski nerunā. Latvijas pilsonību viņš nav ieguvis, lai gan saka, ka ir Latvijas patriots, te mācījies, audzis un veidojis zinātnieka karjeru.

Sudraba raidījumam nav vēlējusies skaidrot, kādēļ kustību reģistrējusi Gavrilova dzīvoklī, jo viņš žurnālistiem jau visu esot paskaidrojis.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Sudraba janvārī dibinājusi biedrību tautas kustība "No sirds Latvijai", bet vēlāk plānots dibināt arī partiju. Biedrībā ir divas amatpersonas - Sudraba un Diāna Novicka.

Sudraba esot aicinājusi savam domubiedru pulkam pievienoties līdzšinējo Satversmes tiesas priekšsēdētāju Gunāru Kūtri.

Komentāri