Latvijas prezidentūras ES logo pamatā - dzirnakmens motīvs, Mixnews.lv

Latvijas prezidentūras ES logo pamatā - dzirnakmens motīvs

фото

Politika | 2014. gada 17. februārī plkst. 19:04

Pirmdien Ministru kabinets slēgtajā sēdē apstiprināja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē logo, kura pamatā likts arhetipisks dzirnakmena tēls, ziņo LETA.

Latvijas prezidentūras logo autors ir dizaina grafiķis, Latvijas metāla naudas koncepcijas un dizaina autors Gunārs Lūsis.

Logo apstiprināšana notikusi valdības slēgtajā sēdē, lai nodrošinātos, ka pirms lēmuma pieņemšanas to kāds nepaspēj reģistrēt, skaidroja prezidentūras Komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Linda Jākobsone.

Kā žurnālistiem preses brīfingā pastāstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP), mākslinieka Lūša piedāvātais logo saskan ar Latvijas prezidentūras būtību. "Prezidentūra būs stabila, uz attīstību vērsta un pamatīga kā Latvijas cilvēku raksturs," sacīja ministrs.

Konkurss par logo izveidi tika izsludināts pagājušajā gadā, taču tā rezultātā piemērots logo nebija atrasts, tāpēc mākslinieki tika aicināti iesniegt savus piedāvājumus.

Logo autors Lūsis žurnālistiem apliecināja, ka logo ideja neradās viegli. Viņš paskaidroja, ka logo dalīts ar divām krāsām, lai simbolizētu, ka gads dalās divās prezidentūrās, savukārt logo līnijas rosina rotācijas izjūtu.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta direktore Inga Skujiņa norādīja, ka bija būtiski izvēlēties tādu logo, kas vienlīdz pievilcīgi izskatītos gan lielformāta plakātos, gan uz pildspalvām. Turpmākais solis ir izveidot stila grāmatu, kurā apkopoti dažādi risinājumi, kā logo pielietot.

Jautāts, vai ikviens varēs saprast, ka logo pamatā ir dzirnakmens, mākslinieks Lūsis, sacīja, ka to vajadzētu tā prezentēt, jo iespējams gados jauni cilvēki dzirnakmeni neatpazīs. Rinkēvičs gan sacīja, ka, iespējams, ir pat labi, ka katrs logo saskatīs to, kas pašam tuvāks.

Savukārt Skujiņa apliecināja, ka veikts eksperiments, vai ārzemju kolēģi atpazīst logo dzirnakmens attēlu, un rezultāti norāda, ka arī ārvalstīs dzirnakmens ir zināms simbols.

Logo būs viens no Latvijas prezidentūras atpazīstamības simboliem. Tās laikā logo plānots izmantot gan lietvedībā, gan prezidentūras publikācijās un prezentācijas materiālos, uz suvenīriem, gan arī objektiem telpiskajā, kā arī digitālajā vidē.

Latvijas prezidentūra ES Padomē norisināsies 2015.gada pirmajā pusē.

Foto: twitter.com/edgarsrinkevics

Komentāri