LM pārmet EM izvairīšanos no atbildības par elektrības tarifu sadārdzinājumu, Mixnews.lv

LM pārmet EM izvairīšanos no atbildības par elektrības tarifu sadārdzinājumu

фото

Politika | 2014. gada 18. februārī plkst. 14:53

Ekonomikas ministrija (EM) izvairās no atbildības par elektroenerģijas tarifu sadārdzinājumu, uzskata Labklājības ministrija (LM).

Kā informēja ministra pārstāve Liene Užule, LM ieskatā atbildīgajai institūcijai par elektroenerģijas cenu sadārdzinājuma kompensācijām būtu jābūt EM, nevis LM. To paredzot arī Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas.

"Pēc būtības šobrīd jautājums ir par politisko atbildību, nevis tehnisku noteikumu sagatavošanu," norāda labklājības ministrs Uldis Augulis.

Viņš uzskata, ka EM, gatavojoties elektroenerģijas tirgus atvēršanai, jau pirms gada bija jāpanāk vienošanās ar pašvaldībām par atbalsta mehānismu trūcīgajiem un maznodrošinātajiem.

Ministrs arī domā, ka vispareizākais mehānisms, par kuru atbildību bija gatava uzņemties arī LM, bija dzīvokļa pabalsta līdzfinansēšana pašvaldībām. Viņaprāt, tieši pašvaldību sociālie darbinieki zina vislabāk, kurām ģimenēm un cik lielā apmērā tas ir nepieciešams, un tikai šādā gadījumā valsts publiskās finanses tiktu tērētas vismērķtiecīgāk.

Augulis gan norāda, ka saprot, kādēļ pašvaldības minēto priekšlikumu neatbalsta. Tās negribot uzņemties kārtējo valsts funkciju, ja nav piešķirts finansējums tās izpildei.

"Jebkurā gadījumā EM izvairīšanās no atbildības ir saprotama, jo pabalstu izmaksās būs ļoti daudz neskaidrību un neapmierinātu cilvēku saistībā ar to, ka ne vienmēr trūcīgās mājsaimniecības ir noslēgušas līgumus ar AS "Latvenergo", bet ir, piemēram, tikai īrnieki, kas nav slēguši ar elektroenerģijas piegādātāju līgumu. Kādā citā mājsaimniecībā dzīvo viena trūcīga persona, bet citā - ģimene ar trīs bērniem, bet skaitītājs ir tikai viens un atlaide abiem vienāda," teikts LM paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

LM arī norāda, ka iedzīvotāju atbalsta mehānismam paredzētais finansējums nav pietiekams.

Jāpiebilst gan, ka Ekonomikas ministrija ir apzinājusi programmas, no kurām šim mērķim pārdalīt līdzekļus, tā pirmdien norādīja ekonomikas ministra padomniece Anna Kononova.

Patlaban atbalstam laika periodam līdz 2016. gadam paredzēti 14,09 miljoni eiro.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka valdība otrdien nolēma dot atbildīgajām ministrijām vēl nedēļu laika, lai rastu labāko risinājumu elektroenerģijas tarifu kāpuma kompensēšanai trūcīgiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem.

Foto: mixnews.lv

Komentāri