Bērziņš: Asinsizliešanas apturēšana Ukrainā ir abu konfliktā iesaistīto pušu rokās, Mixnews.lv

Bērziņš: Asinsizliešanas apturēšana Ukrainā ir abu konfliktā iesaistīto pušu rokās

фото

Politika | 2014. gada 19. februārī plkst. 13:43

Asinsizliešanas apturēšana Ukrainā ir abu konfliktā iesaistīto pušu rokās, uzsver Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

"Diemžēl līdzšinējā retorika neliecina par patiesiem centieniem apturēt savas valsts straujo virzību pretī situācijas dramatizācijai. Tāpēc vēlreiz aicinām abas puses atturēties no situācijas eskalācijas, kas jau vairākkārtīgi novedusi pie cilvēku upuriem, un atgriezties pie civilizētiem situācijas risināšanas veidiem," trešdien izplatītā paziņojumā norāda Bērziņš.

Viņš uzsver, ka pēdējie notikumi Ukrainā, kad bruņotās sadursmēs dzīvību zaudē arvien lielāks skaits cilvēku, ir traģisks un ļoti nopietns signāls, uz kuru Eiropas Savienība nedrīkst nereaģēt. Prezidents atgādina, ka Latvija aicina nekavējoties sasaukt ārkārtas Eiropas Savienības Ārlietu ministru padomi un šādu pozīciju jau paudis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Prezidents apliecināja, ka Latvija atbalstīs ES viedokli, par ko vienosies ceturtdienas ES ārkārtas sanāksmē. Savukārt Ministru prezidente Laimdota Straujuma sacīja, ka ES piemērotajām sankcijām pret Ukrainu jābūt mērķtiecīgām - attiecīgi pret tiem cēloņiem, kas izraisīja asinsizliešanu Ukrainā.

"Ir neiedomājami un reizē biedējoši, ja Eiropas valstī divdesmit pirmajā gadsimtā izvēršas bruņoti ielu konflikti tā vietā, lai pretrunas risinātu demokrātisku un konstruktīvu sarunu ceļā. Ukraina nedrīkst pārtapt vardarbības plosītā valstī," paziņojumā uzsver Bērziņš.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Lietuvas un Igaunijas prezidenti Daļa Grībauskaite un Tomass Hendriks Ilvess aicinājuši izbeigt konfrontāciju Kijevā un rast krīzei mierīgu atrisinājumu, ziņo LETA-KORRESPONDENT.

"Kijevas centrā abām pusēm ir jāapstājas. Katrs jauns solis noved pie jauniem vardarbības aktiem un upuriem. Tiem, kuriem Ukrainā rūp savu līdzpilsoņu dzīve, kurus satrauc pašu valsts nākotne, ir jāatrod krīzes atrisinājums bez bruņutehnikas, ieroču un degmaisījuma bumbu pielietošanas," paziņojis Ilvess, vēsta portāls "Delfi.ee".

Grībauskaite atzina, ka ir šokēta par ziņām no Kijevas.

"Es esmu šokēta pa šausmīgajām ziņām no Kijevas un kategoriski nosodu cietsirdīgo vardarbību," savā tvitera mikroblogā ierakstījusi Lietuvas prezidente.

Ar vardarbību un asinsizliešanu Kijevā ir pārkāptas visas robežas, norādīja Grībauskaite.

"Spēka pielietošana nav izeja. Ir nepieciešams nekavējoties panākt varas un opozīcijas vienošanos. Tas, kas notiek Maidanā, nav savienojams ne ar kādiem demokrātijas principiem, cilvēka tiesību un brīvību cieņu," Grībauskaites teikto citē viņas preses dienests.

"Starptautiskajai sabiedrībai ir jāsper visi nepieciešami soļi, lai palīdzētu Ukrainai apturēt konflikta saasināšanos, kā arī rast mierīga atrisinājuma ceļu," norādīja prezidente.

Lietuvas valsts galva arī izteikusi līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem. "Es ceru, ka par ievainotajiem nekavējoties un pienācīgā veidā parūpēsies," norādīja Grībauskaite.

Nekārtībās Kijevā otrdien un naktī uz trešdienu dzīvību zaudējuši vairāk nekā 20 cilvēku, tomēr precīzs upuru skaits pagaidām nav zināms.

Komentāri