Latvijas vēstniece sola pastāvīgu valsts atbalstu Ēģiptē aizturētā žurnālista Pētera Grestes ģimenei, Mixnews.lv

Latvijas vēstniece sola pastāvīgu valsts atbalstu Ēģiptē aizturētā žurnālista Pētera Grestes ģimenei

фото

Politika | 2014. gada 19. februārī plkst. 22:06

Latvijas vēstniece Ēgiptē Iveta Šulca šodien tikusies ar Ēģiptē apcietinātā Latvijas un Austrālijas pilsoņa žurnālista Pētera Grestes brāli Endrjū Gresti un apliecinājusi, ka Latvijas diplomāti pastāvīgi seko līdzi lietas virzībai un turpinās to darīt.

Kā aģentūru LETA informēja vēstniecības pārstāve Ingūna Vīksne, vēstniece tikšanās laikā norādījusi, ka Latvijas un Austrālijas vēstniecības Kairā regulāri apmainās ar informāciju saistībā ar Grestes apcietināšanu. Tāpat viņa pastāstījusi, ka ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš (RP) saistībā ar notikušo nosūtījis vēstules Ēģiptes ārlietu ministram un Eiropas Savienības (ES) augstajai pārstāvei ārlietās un drošības politikas jautājumos.

Savukārt aizturētā brālis pateicies par Latvijas konsulārā atbalsta piedāvājumu un apstiprinājis, ka Austrālijas vēstniecība Kairā jau sniedz pilnu palīdzību. Tāpat viņš pastāstījis, ka vakar ticies ar brāli un nodeva sveicienus, kā arī pateicību no brāļa par Latvijas diplomātu un sabiedrības atbalstu.

"Ja toreiz (1993.gadā, kad Pēteris Greste ieguva Latvijas pilsonību) domājām, ka Latvijas pilsonība mums dos brīvākas ceļošanas iespējas, tad šodien šajā smagajā situācijā redzam tās lielāko vērtību. Pēteris ir Latvijas pilsonis, kas ir Eiropas Savienības dalībvalsts, un par viņu iestājas lielākais, kā arī spēcīgākais valstu bloks pasaulē," sarunas gaita teicis žurnālista brālis.

Sarunā tika pārrunāti arī apstākļi cietumā, kāda veida atbalsts būtu nepieciešams, kā arī tālākā sadarbība. Šulca informēja, ka Latvijas vēstniecības Ēģiptē padomniece Ingūna Vīksne kopā ar citiem Eiropas Savienības valstu diplomātiem 20.februārī dosies uz pirmo tiesas sēdi, kurā sagaidāms, ka varētu tikt nolasīta apsūdzība aizturētajiem žurnālistiem.

Kā ziņots, Ēģiptes tiesa janvāra sākumā pagarinājusi triju televīzijas kanāla "Al Jazeera" žurnālistu aizturēšanas termiņu. Varasiestādes žurnālistus vaino sabiedriskās kārtības apdraudēšanā.

Starp aizturētajiem ir latviešu izcelsmes austrāliešu žurnālists Pēteris Greste, "Al Jazeera" angļu redakcijas Kairas biroja vadītājs Muhameds Fahmijs, kurš ir gan Ēģiptes, gan Kanādas pilsonis, un producents Bahers Muhameds.

Viņi tika arestēti 29.decembrī kādā Kairas viesnīcā.

Greste iepriekš strādājis BBC un 2011.gadā saņēmis Pībodija balvu par Somālijai veltītu dokumentālo filmu.

Komentāri