Pirmās amatpersonas iesniegušas deklarācijas par iepriekšējo gadu, Mixnews.lv

Pirmās amatpersonas iesniegušas deklarācijas par iepriekšējo gadu

фото

Politika | 2014. gada 20. februārī plkst. 11:44

Pirmās valsts amatpersonas iesniegušas deklarācijas par pagājušo gadu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta informācija. Deklarācijas iesnieguši Saeimas deputāti Valērijs Agešins (SC), Boriss Cilevičs (SC), Nikolajs Kabanovs (SC).

Stājoties amatā, deklarāciju iesniegusi Lelde Stumbre (VL-TB/LNNK). Deklarācijas iesniegušas arī atsevišķas citas amatpersonas, piemēram, ministriju parlamentārie sekretāri un bijušie ministri.

Lielākā daļa iesniegto deklarāciju vēl nav publiski pieejamas, taču VID tās pakāpeniski pārbauda un publisko.

Piemēram, publiskota Stumbres deklarācija, kuru deputāte iesniegusi, stājoties deputātes amatā. Deputāte norādījusi, ka ir viceprezidente Vides aizsardzības klubā un veic līgumdarbus SIA "Žurnāls Santa".

Viņai pieder zeme un māja Rīgā. Deklarācijā nav norādīti ne skaidras, ne bezskaidras naudas uzkrājumi, aizdevumi vai parādsaistības. Deputātei arī nepieder kapitāldaļas nevienā uzņēmumā.

Savukārt Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols, stājoties amatā, deklarējis 7650 eiro skaidras naudas uzkrājumus, kā arī 406 eiro uzkrājumus "Swedbank" un 178 britu mārciņu uzkrājumus bankā "Barclays Bank" Lielbritānijā.

Kols ir norādījis, ka viņam pieder 20 kapitāla daļas SIA "Viesnīca "Saules tilts"", kas darbojas Jaunalūksnes pagastā.

Viņš ir Londonā reģistrētās organizācijas "Association of Latvian Students in the United Kingdom" direktors, kā arī Jaunatnes kompetences centra valdes loceklis.

Jau ziņots, ka saskaņā ar likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteikto valsts amatpersonām no līdz 1.aprīlim ir jāiesniedz kārtējās valsts amatpersonu deklarācijas par 2013.gadu.

Deklarācijas jāiesniedz, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). VID atgādina, ka iesniegtās valsts amatpersonu deklarācijas var precizēt, rakstveidā vēršoties pie VID un pamatojot precizējumus, taču ne vēlāk kā mēneša laikā pēc deklarācijas publiskojamās daļas publiskošanas datubāzē VID mājaslapā.

Savukārt valsts amatpersonas deklarāciju, ko iesniedz, beidzot pildīt amata pienākumus, jāiesniedz VID divu mēnešu laikā no dienas, kad persona ir pārtraukusi pildīt pienākumus. Valsts amatpersonām var piemērot administratīvo atbildību par nepatiesu ziņu sniegšanu deklarācijā vai par deklarācijas neiesniegšanu.

Komentāri