Saeima nosaka administratīvo atbildību par atbilstoši neaprīkotiem taksomentriem, Mixnews.lv

Saeima nosaka administratīvo atbildību par atbilstoši neaprīkotiem taksomentriem

фото

Politika | 2014. gada 20. februārī plkst. 13:33

Turpmāk administratīvā atbildība par taksometra nenodrošināšanu ar noteiktām prasībām atbilstošu aprīkojumu būs pārvadātājam - juridiskai personai, paredz šodien Saeimā trešajā, galīgajā, lasījumā pieņemtie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK), aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Ja taksometrs nebūs aprīkots atbilstoši prasībām, pārvadātājam - juridiskai personai - varēs uzlikt naudas sodu no 70 līdz 700 eiro. Patlaban par šādu pārkāpumu pie atbildības sauc taksometra vadītāju.

Izmaiņas kodeksā veiktas, jo saskaņā ar normatīvajiem aktiem taksometra pārvadājumus organizē pārvadātājs - juridiska persona. Tāpat noteikts, ka pārvadātājs ir atbildīgs gan par taksometru pārvadājumu licences saņemšanu un darba līgumu slēgšanu ar taksometru vadītājiem, gan arī par taksometriem noteikto prasību izpildi - automašīnu aprīkošanu ar taksometra pazīšanas un numura zīmi, atbilstoši verificētu skaitītāju, vizītkarti un informāciju par tarifiem un pārvadātāju.

Kodekss grozīts, nosakot administratīvo atbildību arī par pārkāpumiem statistikas nodrošināšanai nepieciešamo datu iesniegšanā un konfidencialitātes prasību neievērošanā attiecībā uz pētniecībai saņemtiem datiem.

Komentāri