Kažoka: Sprūdža amats var nonākt VL-TB/LNNK pārraudzībā, Mixnews.lv

Kažoka: Sprūdža amats var nonākt VL-TB/LNNK pārraudzībā

фото

Politika | 2013. gada 22. janvārī plkst. 18:47

Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK (NA) mēģinājumi iegūt papildus kāda ministra posteni teorētiski var novest pie valdības krēslu pārbīdes, un šāda scenārija īstenošanas gadījumā NA pārraudzībā, iespējams, var nonākt Edmunda Sprūdža(RP) vadītā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Šādu viedokli aģentūrai LETA pauda sabiedriskās politikas centra "Providus" pētniece Iveta Kažoka.

Kažoka gan uzsvēra, ka šāda notikumu attīstība būs iespējama tad, ja nacionālā apvienība spēs panākt vienošanos ar Reformu partiju (RP). Pašlaik ir grūti novērtēt, kura virziena pārstāvji ir spēcīgāki - vai stabilitātes piekritēji ar "Vienotību" un RP, vai arī pārmaiņu atbalstītāji ar nacionālo apvienību un, iespējams, arī neatkarīgajiem deputātiem.

Visiem četriem koalīcijas partneriem ir jāpanāk vienošanās par turpmāko rīcību, jo valdības stabilitāte ir atkarīga no katra dalībnieka, uzskata Kažoka.

Pētniece ir pārliecināta, ka "Vienotība" nepieļaus, ka VL-TB/LNNK iegūst satiksmes ministra amatu, savukārt, RP zaudējot izglītības un ministra amatu, pastāv iespēja krist valdībai. Savukārt Sprūdža amats RP var nebūt tik principiāls, lai gan simboliski to būtu grūti zaudēt, ņemot vērā ministra lēmumu par Aivara Lemberga ("Ventspilij un Latvijai") atstādināšanu no Ventspils domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas.

Tā varētu būt izšķiršanās RP, vai tai ir izdevīgi saglabāt sev ministru, kura darbības laikā nav veiktas lielas pārmaiņas un kurš sevi parādījis ar stihisku vadības stilu un komunikācijas jomā ar sociālo tīklu pamešanu, sacīja Kažoka.

Kā ziņoja portāls Mixnews, nacionālā apvienība aicina koalīcijas partnerus veikt katra ministra un arī valdības darba novērtējumu, pēc kura neizslēdz arī ministru nomaiņu.

Jautājumu par iespējamo ministru darba novērtējumu koalīcija pārrunās pēc divām nedēļām. Uz koalīcijas partneru jautājumu, kādi varētu būt turpmākie soļi pēc šāda izvērtējuma, konkrēta atbilde no nacionālās apvienības vēl neesot saņemta. Pagaidām koalīcijas partneru attieksme pret šo priekšlikumu ir bijusi skeptiska.

Foto: mixnews.lv

Komentāri