Nacionālā apvienība tīko parņemt VARAM un IZM , Mixnews.lv

Nacionālā apvienība tīko parņemt VARAM un IZM

фото

Politika | 2013. gada 22. janvārī plkst. 19:52

Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK prioritāte nekad nav bijusi iegūt satiksmes ministra krēslu, un drīzāk to varētu interesēt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības vai Izglītības un zinātnes ministrija, šorīt LTV sacīja apvienības līderis Raivis Dzintars.

Mixnews jau rakstīja, ka VL-TB/LNNK koalīcijas partneriem ir pieteikusi aicinājumu veikt katra ministra un arī valdības darba novērtējumu, pēc kura varētu notikt arī ministru nomaiņa.

Pēc Dzintara teiktā, šāds aicinājums esot nācis, jo nacionālā apvienība vēloties "uzņemties lielāku tiešo atbildību" par valdības darbu, tomēr viņš apgalvoja, ka krēslu dēļ koalīciju nešūpošot. Jau pašlaik vēlētāji no VL-TB/LNNK prasot netiešo atbildību par valdības darbu, tātad par darbu ir atbildīgi visi, tāpēc VL-TB/LNNK vēloties vērtēt ne vien savus, bet arī koalīcijas partneru virzītos ministrus.

Dzintars nepiekrita demisionējušā satiksmes ministra Aivja Roņa viedoklim, ka būtu nepieciešams tūlītējs valdošās koalīcijas restarts, taču ministrus izvērtēt vajagot. VL-TB/LNNK būtu gatava piedāvāt satiksmes ministra amata kandidātus, bet publiskot kandidātus Dzintars atteicās.

Otrs iemesls ministru vērtēšanas iniciatīvai ir tuvojošās Rīgas domes vēlēšanas, atzina Dzintars. Pēc viņa vārdiem, ja valdības koalīcijas partijas vēlas pārņemt varu Rīgas pašvaldībā, tām ir jānoskaidro, kāpēc valdībai ir tik zems reitings, un tas esot darāms, izvērtējot ministru darbu.

Vaicāts, vai nacionālā apvienība pati ir gatava izvērtēt savus ministrus, Dzintars apgalvoja, ka VL-TB/LNNK tikai priecātos, ja tai dotu iespēju atskaitīties par paveikto un sniegtu pamatotu kritiku, jo tad varbūt atklātos, ka problēmas nav ministros, bet gan Finanšu ministrijā un naudas trūkumā.

Dzintars arī atkārtoti pauda pārliecību, ka kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) daudz kritizētais komandējums uz Austrāliju esot bijis lietderīgs, bet kļūdas bijušas tikai komunikācijā, turklāt arī tās varot cilvēciski saprast un attaisnot.

Kā jau ziņojām, jautājumu par iespējamo ministru darba novērtējumu koalīcija plāno pārrunāt februāra sākumā. Pagaidām nacionālā apvienība neesot skaidri definējusi koalīcijas partneriem, kādi varētu būt turpmākie soļi pēc valdības un ministru darba izvērtējuma. Līdz šim arī koalīcijas partneru attieksme pret šo nacionālās apvienības iniciatīvu bija nogaidoša.

Foto: mixnews.lv

Komentāri