Saeimas komisijas deputāti secina, ka ES sankciju mehānismam pret Ukrainu jau ir pirmie rezultāti, Mixnews.lv

Saeimas komisijas deputāti secina, ka ES sankciju mehānismam pret Ukrainu jau ir pirmie rezultāti

фото

Politika | 2014. gada 21. februārī plkst. 12:29

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru atbalstītais sankciju mehānisms pret Ukrainu jau ir nesis pirmos rezultātus, jo ar valdošo režīmu saistītās amatpersonas pamet valsti un paveras lielāka iespēja rīkot ārkārtas vēlēšanas, secinājuši Latvijas Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti, ziņo LETA.

Deputātu diskusija notika piektdien no rīta, pirms bija izskanējusi informācija, ka Ukrainas krīzes noregulējuma sarunu dalībnieki vienojušies par nosacījumiem izejai no pašreizējās situācijas un tuvākajās stundās parakstīs attiecīgu vienošanos.

Komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica (RP) norādīja, ka pēc sankciju mehānisma atbalstīšanas Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs pozitīvi attiecas uz ārkārtas vēlēšanu organizēšanu. Notikumu attīstība liecina, ka cilvēki, kuriem bija jautājums, vai no sankcijām būs jēga, jau saņem pozitīvu atbildi.

Deputāts Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) pauda, ka sankciju mehānisms ir devis rezultātus, sarunas virzās uz priekšu un augstas amatpersonas, kā arī oligarhi, kas saistīti ar Janukoviča režīmu, pamet valsti.

Kalniņa-Lukaševica norādīja, ka Eiropas lietu komisijas aicinājums ir uzklausīts, jo deputāti prasīja sasaukt Eiropas Savienības (ES) Ārlietu ministru padomi un noteikt sankcijas - tas arī tika izdarīts.

Iespēja, ka ES sankcijas varētu kaitēt kādam Latvijas uzņēmējam, ir ļoti niecīgas, jo tādā gadījumā būtu jākārto darījumi ar kādu personu, kas ir atbildīga par vardarbīgu vēršanos pret protestētājiem. Sankcijas neskars Latvijas ekonomiku, un to mērķis ir arī neietekmēt Ukrainas ekonomiku, jo cilvēkiem, kas cieš vardarbībā, ir nepieciešami darbi, produkti un pakalpojumi, aģentūrai LETA sacīja komisijas priekšsēdētāja.

Kā ziņots, Eiropas lietu komisija savā 19.februāra paziņojumā aicināja ES augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Ketrinu Eštoni sasaukt ārkārtas ES Ārlietu padomi, kurā tiktu lemts par sankciju piemērošanu Ukrainas amatpersonām, kas atbildīgas par pārmērīga spēka pielietošanu pret demonstrantiem Kijevā.

ES ārlietu ministri 20.februārī ārkārtas sanāksmē vienojās piemērot sankcijas pret tiem ukraiņiem, kas atbildīgi par cilvēktiesību pārkāpumiem un vardarbību Ukrainā.

Kijevā kopš otrdienas vardarbīgajās sadursmēs dzīvību zaudējuši vismaz 77 cilvēki, šorīt paziņojusi Ukrainas Veselības ministrija. Sadursmēs cietuši 577 cilvēki, no kuriem 369 hospitalizēti, liecina ministrijas publiskotie dati.

Komentāri