AT Satversmes tiesas tiesneša amatam virzīs Aldi Laviņu, Mixnews.lv

AT Satversmes tiesas tiesneša amatam virzīs Aldi Laviņu (1)

фото

Politika | 2014. gada 21. februārī plkst. 15:34

Augstākās tiesas (AT) plēnumā piektdien tika nolemts kā kandidātu Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatam virzīt Civillietu departamenta tiesnesi Aldi Laviņu, ziņo LETA.

Par Laviņa kandidatūru nobalsoja 33 AT tiesneši, viens atturējās, divas balsošanas zīmes bija nederīgas. Par otru kandidāti - Krimināllietu tiesu palātas tiesnesi Ludmilu Poļakovu - balsoja seši tiesneši.

Laviņš pirms balsojuma norādīja, ka priecājas par to, ka nu jau bijušais ST priekšsēdētājs Gunārs Kūtris viņa darbību ir vērtējis gana labi un Laviņu uzrunājis, vai viņš nevēlas apspriest iespēju kandidēt, jo iepriekš tiesnesis par to nebija domājis.

"Mūsu darbība ir visnotaļ labi redzama ikvienam no malas, daudz secinājumu var izdarīt no mūsu nolēmumiem, pēc kuriem var spriest par kvalifikāciju - kā izprotam tiesības un kā tās spējam piemērot," sacīja Laviņš.

Viņš norādīja, ka rūpīgi apdomājis iespēju kandidēt un pārrunājis to ar saviem kolēģiem, kas sniedza viņam atbalstu, paužot, ka tā ir iespēja augt un pilnveidoties.

"Es domāju, ka manas zināšanas, iegūtā izglītība un pieredze ir saistīta arī ar pamattiesību piemērošanu, un spriedumu argumentos ir redzams, ka arī Civillietu departamentā nākas izskatīt sarežģīta rakstura jautājumus, kuros ir jāsniedz savs redzējums par pamattiesībām, ko arī ST dara," izteicās Laviņš.

Poļakova norādīja, ka pēc divām nedēļām apritēs 27 gadi, kopš viņa strādā AT. Tomēr viņa nemeklē vieglāku darbu un nosauca sevi par darbarūķi. Tiesnese pauda, ka viņa savu taisnību pieradusi pierādīt ar darbiem. Attiecībā uz iespējamo darbu ST viņa minēja, ka ļoti labi apzinās, ka viņai, iespējams, būs jāpilnveido savas profesionālās zināšanas.

"Visiem zināms, ka Kūtra kungs un Aija Branta ir krimināltiesību speciālisti. ST izvērtē jautājumus, kas saistīti ar krimināltiesībām. Es uzskatu, ka manas profesionālās zināšanas krimināltiesību jomā un mans 32 gadu tiesneša darba stāžs, mana apzinīgā attieksme pret darba pienākumiem palīdzēs pildīt ST tiesneša amata pienākumus," izteicās Poļakova.

Tiesnesis Kalvis Torgāns pirms balsojuma lūdza klātesošos balsot par Laviņa kandidatūru. Viņš bilda, ka nav nekādu šaubu, ka tam, "kam viņš [Laviņš] tiks, tas būs labs ieguvums".

Laviņš iepriekš norādījis, ka viņa līdzšinējā tiesneša amata karjera pamatā ir balstījusies uz citu personu vērtējumu par viņa darbu un viņš ticis uzaicināts strādāt gan par Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētāju, gan par AT senatoru.

Arī kandidēt uz ST tiesneša amatu Laviņu uzrunājis ST priekšsēdētājs Kūtris. Vērtējot tiesneša profesionālo darbību, ST priekšsēdētājs uzskatījis, ka tā bijusi atbilstoša, lai varētu kandidēt uz šo amatu, un aicinājis uzdrīkstēties. Laviņš pieņēmis šo aicinājumu.

Vispārējās jurisdikcijas tiesnesim darbs ST ir liels izaicinājums, taču vienlaikus sniedz iespējas attīstīt un pilnveidot profesionālās iemaņas. Kaut arī konstitucionālās tiesas darba pieredzes Laviņam nav, strādājot ar administratīvajām un civillietām, ir risināti arī pamattiesību un cilvēktiesību jautājumi, ir gatavoti prejudiciālie jautājumi Eiropas Savienības tiesai, un tas devis pieredzi arī šajā tiesību jomā.

Laviņš tiesneša amata pienākumus pilda kopš 1999.gada. Līdz 2003.gadam viņš bija Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesis. No 2003.gada līdz 2004.gadam viņš bija Rīgas apgabaltiesas tiesnesis, no 2004.gada līdz 2008.gadam Laviņš bija Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētājs, bet kopš 2008.gada ir AT tiesnesis - senators Administratīvo lietu departamentā, pēc tam - Civillietu departamentā.

Piektdien notiek AT plēnums jeb kopsapulce.

Foto: at.gov.lv

Komentāri 1
txbMsI6ipirms 5 gadiem
Well that's what makes Fallout 3, then!Edit to make things clear: If you let her keep the gun when she oferfs it and then sneak by the cell where she's talking with her father and the soldier, she will do that horrible thing. Or you can jump in and do it for yourself. Or get the gun from her. Each action of yours has consequences, even though I don't see them happening!