Vešņakovs Latvijas un Krievijas attiecības novērtē ar trijnieku, Mixnews.lv

Vešņakovs Latvijas un Krievijas attiecības novērtē ar trijnieku

фото

Politika | 2013. gada 23. janvārī plkst. 10:05

Krievijas un Latvijas attiecības pašlaik ir vērtējamas ne augstāk par trijnieku piecu ballu sistēmā, intervijā laikrakstam "Telegraf"norāda Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs.

Abu valstu attiecības vēl neesot nonākušas arī līdz divniekam, uz kādu tiecoties daži ļoti reakcionāri noskaņoti Latvijas politiķi. Taču viņu rīcība vēstniekam esot saprotama, jo ar pretkrievisku histēriju šie politiķi uzturot savas politiskās karjeras.

Vēstnieks tomēr brīdinājis, ka šāds priekšvēlēšanu veida populisms ir drauds labām kaimiņattiecībām un var negatīvi ietekmēt ekonomisko un kultūras sadarbību. "Tēlaini runājot, neviens uzstājīgi nestieps roku rokasspiedienam, ja viņam pastāvīgi būs pagriezta mugura," sacīja Vešņakovs.

Diplomāts atzīmējis, ka minēto darbību rezultātā, lai arī pērn Latvijas un Krievijas ekonomiskā sadarbība augusi, tomēr pieauguma tempi kļuvuši krietni lēnāki.

Vešņakovs paudis viedokli, ka Latvijas labējo partiju "rusofobiskās un nacionālistiskās idejas" arvien vairāk zaudē ietekmi un ar tām nevarēs iegūt sabiedrības vairākuma atbalstu vēlēšanās.

Vēstnieka vērtējumā, Krievija no savas puses attiecībām ar Latviju neesot kaitējusi un attieksmes maiņa neesot bijusi vērojama, savukārt Latvijas politiķi pret Krieviju esot atsaluši pēc 2011.gada Saeimas vēlēšanām. Pēc šīm vēlēšanām valdībā nonāca apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.

Vešņakovs gan esot pārliecināts, ka šādas negatīvas tendences nebūs vērojamas ilgi un nākotnē ir gaidāma pragmatiska sadarbība. Diplomāts atzinis, ka nav īpaša pamata šogad sagaidīt Krievijas augstāko amatpersonu vizītes Latvijā.

Jau ziņots, ka arī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ieprieks atzina, ka Latvijas prezidenta Andra Bērziņa tikšanās ar Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu šogad labākajā gadījumā varētu notikt kāda starptautiskas foruma ietvaros.

_ foto: lat.mixnews.lv_

Komentāri