De facto: Rīgas pašvaldības policijas vadībā cilvēks bez atbilstošas izglītības, Mixnews.lv

De facto: Rīgas pašvaldības policijas vadībā cilvēks bez atbilstošas izglītības

фото

Politika | 2014. gada 23. februārī plkst. 21:33

Kopš novembra Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs ir Andrejs Aronovs, kurš oficiāli šo amatu ieņemt nevarētu, vēsta LTV raidījums "De facto".

Lai kļūtu par pašvaldības policijas priekšnieka vietnieku nepieciešams saņemt iekšlietu ministra rakstisku piekrišanu, turklāt pretendentam nepieciešama augstākā izglītība - šādas prasības paredz likums "Par policiju".

Aģentūra LETA sazinājās ar Aronovu, kurš teica, ka vadot automašīnu un nevarot runāt, aicinot sazvanīties vēlāk. Tiesa, norunātajā laikā ar viņu sazināties vairs neizdevās.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) raidījumam norāda, ka šāds saskaņojums nav prasīts. Savukārt Aronova vienīgais izglītības dokuments ir par vidusskolas beigšanu 1996.gadā, ziņo raidījums.

Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) atklāj, ka Aronovs "mācās 2.kursā, lai iegūtu augstāko juridisko izglītību. Jā, tā ir liela uzticība no domes vadības puses viņam attaisnot to, ka viņš kā pienākumu izpildītājs ir cienīts savā kolektīvā un tiek galā ar saviem pienākumiem."

"De facto" informē, ka Aronovs 2013.gada pašvaldību vēlēšanās kandidēja no apvienības "Saskaņas centra" un partijas "Gods kalpot Rīgai" apvienotā saraksta.

"Mums īstenībā ir tāda sistēma, ja mums ir kādi vakanti amati un darbinieki vēlas pieteikties, kad ir iekšēji konkursi, jebkurā gadījumā viņš sākumā tiek iecelts par pienākuma izpildītāju. Tad pēc noteikta laika ir atestācijas pārbaude,” raidījumā izsakās Aronovs.

Savukārt Ameriks noliedz kādas sistēmas pastāvēšanu: "Mums tiešām nav nekāda sistēmas par pienākumu izpildītājiem. Rīgas domē vienkārši ir daudz institūciju. Ir kadru mainība un tad, kad kāds cilvēks tiek virzīts vai nu no paša departamenta vidus, vai arī meklēts no citām iestādēm, sākumā viņu liek par p.i."

Raidījums gan min vēl vairākus piemērus, kur Rīgā augstos amatos ilgstoši tiek turēti pienākumu izpildītāji. Tā Satiksmes departamentā jau septiņus mēnešus pie oficiāla amata netiekot bijušais lidostas šefs Krišjānis Peters, arī Pilsētas attīstības departamenta projektu vadības pārvaldes divas no trīs nodaļām vadot pienākumu izpildītāji.

Komentāri