Rinkēvičs aicinās valdību rezervēt 50 000 eiro palīdzības sniegšanai Ukrainai, Mixnews.lv

Rinkēvičs aicinās valdību rezervēt 50 000 eiro palīdzības sniegšanai Ukrainai

фото

Politika | 2014. gada 24. februārī plkst. 09:05

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) pirmdien valdības ārkārtas sēdē aicinās Ministru kabinetu (MK) rezervēt 50 000 eiro palīdzības sniegšanai Ukrainai, ziņo LETA.

Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" Rinkēvičs sacīja, ka šodien kolēģiem valdībā ziņos par situācijas attīstību nemieru skartajā Ukrainā. Viņš uzskata, ka Latvijas valdībai saistībā ar Ukrainu ir jāvienojas par trīs pamata lietām.

Pēc Rinkēviča domām, pirmkārt, ministriem vajag vienoties, ka, tiklīdz Ukrainas parlaments nobalso par asociācijas līguma parakstīšanu ar Eiropas Savienību (ES), Latvija ļoti stingri iestājas par to, lai šis dokuments tiktu parakstīts nekavējoties.

"Otrkārt, neapšaubāmi [jāvienojas] par tiem praktiskajiem palīdzības soļiem, ko mēs varam spert. Ja piektdienas pēcpusdienā vēl varbūt likās, ka ir jāsūta medikamenti un aprīkojums, tad [šodien] mums vajadzētu vēlreiz nokoordinēt ar Ukrainas pusi, kas šobrīd ir nepieciešams. Tai pašā laikā es gribētu aicināt [Ministru] kabinetu norezervēt 50 000 eiro šai papildu palīdzībai," televīzijā sacīja Rinkēvičs.

Treškārt, pēc ministra domām, valdībai būtu jāvienojas par to, ko Latvija var darīt praktiski, lai atbalstītu Ukrainas politiskās sistēmas pāreju, tai skaitā, piemēram, veikt Ukrainas parlamenta vēlēšanu novērošanu un stingri iestāties par dažādu starptautisko finanšu organizāciju palīdzību Ukrainai, ja tā īstenos reformas.

Pirmdien notiks Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) sasauktā MK ārkārtas sēde, kurā plānots uzklausīt Rinkēviča ziņojums par situāciju Ukrainā, aģentūru LETA informēja Straujumas padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andis Blinds.

Jāpiebilst, ka sestdien Ukrainas parlaments ar 325 deputātu balsīm pieņēma lēmumu par 2004.gada konstitūcijas atjaunošanu un atgriešanos pie parlamentāri prezidentālas iekārtas. Pēc tam parlaments nolēma atstādināt prezidentu Viktoru Janukoviču no pienākumu pildīšanas un rīkot prezidenta pirmstermiņa vēlēšanas 25.maijā.

Komentāri