Valdība vienojas šogad visām pensijām indeksēt vienādu daļu - 285 eiro, Mixnews.lv

Valdība vienojas šogad visām pensijām indeksēt vienādu daļu - 285 eiro

фото

Politika | 2014. gada 25. februārī plkst. 13:53

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus likumā "Par valsts pensijām", kas paredz, ka šogad visām pensijām tiks indeksēta vienāda daļa - 285 eiro, un indeksācijā tiks ņemts vērā faktiskais patēriņa cenu indekss un 25% no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma procentiem, ziņo LETA.

Tāpat grozījumi paredz, ka 2015.gadā un turpmākos gadus tiks indeksētas visas valsts pensijas vai tās daļas apmērs, kas nepārsniedz 50% no iepriekšējā gada vidējās apdrošināšanas iemaksu algas, ņemot vērā jau minētos rādītājus.

Plānots, ka pensiju indeksācija ik gadu notiks 1.oktobrī.

Pensijas netiks pārskatītas, ja kopējais faktisko patēriņa cenu un apdrošināšanas iemaksu algas indekss būs mazāks par skaitli "1". Savukārt, ja iemaksu algas reālais pieaugums būs lielāks par 15%, indeksācijā tiks ņemti vērā nevis 25% no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma procentiem, bet 15%.

Ja pensijas pārskatīšanai kārtējā gadā aprēķinātais pensijas apmērs būs mazāks par iepriekšējā gadā pārskatīto pensijas apmēru, tad pārskatīs lielāko - iepriekšējā gadā noteikto pensijas apmēru.

Plānots, ka indeksācija skars aptuveni 476 600 vecuma pensijas saņēmējus, 10 300 izdienas pensiju un 71 700 invaliditātes pensiju saņēmējus, kā arī 19 000 apgādnieka zaudējuma pensiju, 8000 atlīdzības par darbaspēju zaudējumu saņēmēju, 2000 apbedīšanas pabalstu un 500 laulātā nāves gadījumā izmaksājamo pabalstu saņēmējus.

Grozījumus likumā "Par valsts pensijām" vēl jāpieņem Saeimā.

Komentāri