Straujuma atbalsta prēmiju piešķiršanu par katru olimpisko medaļu, Mixnews.lv

Straujuma atbalsta prēmiju piešķiršanu par katru olimpisko medaļu

фото

Politika | 2014. gada 26. februārī plkst. 16:44

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) neiebilst pret Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ierosinājumu piešķirt naudas prēmiju par katru izcīnīto medaļu olimpiskajās spēlēs, ziņo LETA.

Taču premjerministre atgādina, ka 5.martā notiks Latvijas Nacionālā sporta padomes sēde, kurā plānots lemt par prēmiju piešķiršanu olimpiešiem un uzklausīt arī Latvijas Olimpiskās komitejas piedāvājumu.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka IZM rosinās mainīt Ministru kabineta (MK) noteikumus, lai olimpiādes sportistiem piešķirtu prēmijas par katru no saņemtajām medaļām.

Tādējādi būtu iespējams panākt, ka Latvijas kamaniņu divnieks Andris un Juris Šici saņemtu prēmijas par abām izcīnītajām bronzas medaļām. Krīzes laikā tika ieviests princips, ka prēmija tiek piešķirta tikai par vienu augstāko sasniegumu. Šo situāciju tiks rosināts mainīt, norādīja IZM Sporta departamenta direktora vietnieks Edgars Severs un IZM Sporta departamenta direktore Ulrika Auniņa-Naumova.

Plānots arī rosināt veikt grozījumus Sporta likumā, un pašlaik notiek federāciju aptauja par iespējamajiem grozījumiem.

Aizvadītās Ziemas olimpiskās spēles bija veiksmīgākās Latvijas vēsturē, jo tika izcīnītas četras medaļas - divas sudraba un divas bronzas. Vispirms par cēlmetālu parūpējās Latvijas kamaniņu divnieks Andris un Juris Šici, tiekot pie bronzas, bet nedaudz vēlāk to pašu paveica kamaniņu stafetes komanda ar Elīzu Tīrumu, Mārtiņu Rubeni un Šiciem sastāvā.

Savukārt olimpisko spēļu turpinājumā par vicečempionu tika kronēts skeletonists Martins Dukurs. Latvijas bobsleja četrinieks, pilots Oskars Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu, pēdējā Soču olimpisko spēļu dienā izcīnīja sudraba godalgu.

Komentāri