VARAM valsts sekretāru Antonovu atstādina no amata, Mixnews.lv

VARAM valsts sekretāru Antonovu atstādina no amata (1)

фото

Politika | 2014. gada 26. februārī plkst. 16:54

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LBNNK) nolēmis no amata pienākumu pildīšanas atstādināt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāru Aleksandru Antonovu.

Šāds lēmums pieņemts, jo Antonovs varot ietekmēt tiesiska risinājuma sasniegšanu saistībā ar Karvas hidroelektrostacijas (HES) projekta finansēšanu, informēja VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Gala lēmums par Antonova atbilstību ieņemamajam amatam tiks pieņemts pēc disciplinārlietas komisijas gala ziņojuma saņemšanas, norāda ministrs. Viņš sola, ka tas notiks tuvākās nedēļas laikā.

Lai nodrošinātu ministrijas darba nepārtrauktību, par ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāju ir iecelts Antonova vietnieks informācijas komunikāciju tehnoloģiju jautājumos Arnis Daugulis. Savukārt Antonovam saskaņā ar Valsts civildienesta likumu uz atstādināšanas laiku ir saglabāts atalgojums un sociālās garantijas.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka pret Antonovu ir ierosināta disciplinārlieta saistībā ar rīkojuma parakstīšanu par finansējuma piešķiršanu Karvas HES. Komisijas atzinumā teikts, ka Antonovs ir pārkāpis vairākas tiesību normas un radījis priekšnoteikumus prettiesiskam finanšu izlietojumam.

Pret viņu disciplinārlietu rosināts sākt par pienākumu kvalitatīvu nepildīšanu, kā rezultātā valstij nodarīts būtisks mantisks kaitējums aptuveni 498 005 eiro apmērā.

Antonovs pagājušā gada decembra beigās licis dienas laikā sagatavot VIF lēmumu par finansējuma piešķiršanu SIA "Patina", lai gan iepriekš naudas piešķiršana tikusi atlikta, turklāt iepriekšējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par sadarbības pārtraukšanu ar šo uzņēmumu.

Karvas HES, kuru vides organizācijas vaino Vaidavas upes vides sagandēšanā, īpašnieks to pieteica 500 000 eiro līdzfinansējumam kā videi draudzīgu projektu.

Vides aizsardzības klubs (VAK) kopā ar Latvijas Makšķernieku asociāciju un makšķernieku klubu "Fario" vērsies tiesā, lai apstrīdētu savulaik Lauku atbalsta dienesta (LAD) izsniegto un vairākus gadus pagarināto Karvas HES būvatļauju.

2002.gadā Latvijā tika apstiprināts to upju saraksts, uz kurām HES nevar būvēt. Pamatojoties uz to, ka būvniecībai uz Vaidavas upes gadu iepriekš jau bija izsniegta būvatļauja, tika pieļauts izņēmums un būvatļauju varēja turpināt pagarināt.

Foto: Finanšu ministrija

Komentāri 1
m44pzLUnTvhopirms 4 gadiem
Haukkumista en tunnista omkasi tyylilajikseni!Olen ollut site4 mielte4, ette4 pe4e4ministerin uskottavuus on monen eri sotkun takia mennyt ja ette4 olisi parasta, ette4 he4n eroaisi eli olisi eronnut jo syksylle4.Tuo Vanhasen ratkaisu erota vasta 12.6. eli puolen vuoden kuluttua ei todellakaan kelpaa, sille4 varmaa on vain, ette4 he4n eroaa keskustan puheenjohtajan pallilta. Jos he4n kerran katsoo, ette4 he4nen takkinsa on tyhje4 tai ette4 kipeytyneet jalat haittaavat viranhoitoa tai ette4 eroon on jokin muu syy, niin silloin he4nen olisi pite4nyt le4htee4 ve4littf6me4sti vuodenvaihteessa.Keskustallahan on kolme varapuheenjohtajaa, ja kuten Katainen sanoi, kuka tahansa keskustan nykyministereiste4 voisi jatkaa pe4e4ministerine4 koska vaan.On ihmeelliste4 venkoilua , ette4 pe4e4ministeri ilmoittaa eroavansa vasta puolen vuoden kuluttua ja je4tte4e4 jollakin tavalla viele4pe4 oven auki sillekin mahdollisuudelle, ette4 voisi jatkaa pe4e4ministerine4 vaaleihin asti!