Latvijas vēstniecība Ukrainā nodod humānās palīdzības kravu Ukrainas Sarkanajam Krustam, Mixnews.lv

Latvijas vēstniecība Ukrainā nodod humānās palīdzības kravu Ukrainas Sarkanajam Krustam

фото

Politika | 2014. gada 26. februārī plkst. 22:09

Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze trešdien tikās ar Ukrainas Sarkanā Krusta biedrības Nacionālās komitejas ģenerālsekretāri Allu Habarovu, lai nodotu palīdzības kravu, informēja Latvija vēstniecībā Ukrainā.

Ģenerālsekretāre izteica pateicību par Latvijas valsts reakciju, uzsverot, ka šī palīdzība patlaban ir ļoti noderīga Ukrainas slimnīcām. Habarova apliecināja, ka humānās palīdzības krava tiks nogādāta tieši tām slimnīcām, kurām palīdzība ir visvairāk nepieciešama.

Ukrainas Sarkanā Krusta biedrība izteica pateicību Latvijas valdībai, Latvijas vēstniecībai Ukrainā un Latvijas Sarkanajam Krustam par humānās palīdzības piešķiršanu, kā arī par tās piegādes koordinēšanu.

25.februārī vēlu vakarā ar "airBaltic" lidmašīnu no Latvijas Kijevā tika nogādāta humānās palīdzības krava, kas paredzēta protestu laikā Ukrainā cietušajiem.

Krīze Ukrainā aizsākās novembra beigās, kad līdzšinējais prezidents Viktors Janukovičs atteicās no asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību. Vēlāk viņš parakstīja vienošanos ar Maskavu par 15 miljardu dolāru (11 miljardu eiro) kredīta saņemšanu.

Pagājušajā nedēļā dažu dienu laikā protestētāju un likumsargu sadursmēs, kā arī snaiperu apšaudēs Kijevā dzīvību zaudēja 82 cilvēki, bet vēl simtiem tika ievainoti. Vairums no upuriem un cietušajiem bija protestētāji.

Komentāri