Šaubas par Aronova piemērotību RPP priekšnieka vietnieka amatam vērtē kā vētru ūdensglāzē, Mixnews.lv

Šaubas par Aronova piemērotību RPP priekšnieka vietnieka amatam vērtē kā vētru ūdensglāzē

фото

Politika | 2014. gada 27. februārī plkst. 20:30

"Uzskatu, ka tā ir vētra ūdensglāzē, jo Darba likums, ieceļot personu amatā, paredz trīs mēnešu pārbaudes laiku. Ņemot vērā, cik lielas ir struktūrvienības, pienākumu izpildītājs vai nu tiek galā ar šiem pienākumiem, vai nē. Ja netiek galā, iet atpakaļ," uzskata Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), komentējot šaubas par Andreja Aronova iecelšanu par Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītāju.

Jau ziņots, ka kopš novembra RPP priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs ir Aronovs, kurš oficiāli šo amatu ieņemt nevarētu, jo viņš nav pabeidzis augstāko izglītību un nav saņēmis iekšlietu ministra rakstisku piekrišanu, kā to paredz likums "Par policiju".

Lēmums uzticēt Aronovam RPP priekšnieka vietnieka pienākumu apspriests koalīcijā pēc Amerika un Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) iniciatīvas. Ameriks skaidroja, ka Aronovs pirms tam vadījis Tūrisma policiju, tāpēc viņam dots izaicinājums pierādīt sevi šajā amatā. Šajā gadījumā tas ir liels uzticības avanss viņam," piebilda Rīgas vicemērs.

Ameriks norādīja, ka ir ļoti skaidri definētas likuma prasības, kas saistītas ar attiecīgo amatpersonu iecelšanu. Tā kā Aronovs, pēc vicemēra teiktā, patlaban 2.kursā iegūst jurista izglītību, diploma trūkuma dēļ viņu nevar iecelt par priekšnieka vietnieku, tāpēc viņš iecelts par šī amata pienākumu izpildītāju, jo šādā statusā likuma nosacījumi nav spēkā. "Tas ir zināmā mērā solis, lai pārbaudītu cilvēku, un jebkurā brīdī viņš var atgriezties atpakaļ," skaidroja Ameriks.

Jautāts, vai šajā amatā nevarētu iecelt personu, kas atbilstu likuma prasībām, ja tiktu rīkots konkurss, Ameriks norādīja, ka zināmu laiku prasa arī pieredzes gūšana un darbinieku novērtēšana, pārbaudot viņu spējas, autoritāti kolektīvā un spēju tikt galā ar saviem pienākumiem. "Jebkurā gadījumā tas ir zināms izaicinājums Aronovam, vai viņš pierādīs sevi kā spējīgu tikt galā ar šiem pienākumiem," piebilda Rīgas vicemērs.

Aronovs aģentūrai LETA sacīja, ka pašam savu darbu viņam nepatīk vērtēt - tas jādara tiem, kuri iecēluši viņu amatā, kolēģiem, sabiedrībai un cilvēkiem no malas. Kā apliecinājumu savam darbam Aronovs demonstrē pie formastērpa krūtīm piestiprinātos apbalvojumus un goda zīmes - apbalvojumu par cīņu ar organizēto noziedzību, apbalvojumu no Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) par palīdzību cīņā ar ēnu ekonomiku, 2010.gadā viņš saņēmis apbalvojumu "Gada policists", saņēmis arī atzinību par uzcītīgu darbu policijā un par ieguldījumu policijas attīstībā.

"Kad es piedalījos dažādu likumprojektu izstrādē, neviens nevienu reizi nav apšaubījis manu kompetenci," norādīja Aronovs. Viņš piebilda, ka turpmākā notikumu gaita atkarīga no domes vadības.

Aronovs atzīst, ka augstāko izglītību nav pabeidzis, jo studiju laikā esot sevi vairāk veltījis darbam: "Ja kāds pacels biogrāfiju, tur varētu redzēt, ka man ir, mazākais, ekonomikas un juridiskās izglītības pamati." Lai iegūtu augstāko izglītību, Aronovam veiksmīgi jānokārto un jāaizstāv diplomdarbs, taču par konkrētiem termiņiem viņš izsakās izvairīgi, norādot, ka diplomdarbu varēs aizstāvēt, "kad būs iespēja, kad pielaidīs un viss tiks sakārtots".

Policijas priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs uzskata, ka līdzīgus ziņu sižetus ar virsrakstu "Aizturēts vadītājs bez vadītāja apliecības" varētu veidot par autovadītājiem, kuriem ir 13 gadu vadīšanas stāžs, mācību atļauja un blakus instruktors. "Bet ziņa skan skaļi," piebilda Aronovs.

Jautāts, cik ilgs laiks Aronovam tiks dots, lai apliecinātu savas spējas policijas priekšnieka vietnieka amatā, Ameriks norādīja, ka turpmākā rīcība vēl tiks apspriesta ar domes priekšsēdētāju. Viņš piebilda, ka izglītības dokumenta iegūšana arī uzreiz nenozīmēs zaļo gaismu Aronova oficiālai iecelšanai amatā. "Izvērtēsim viņa darbību un saskaņosim ar Iekšlietu ministriju. Lai mēs kādu rekomendētu, mums ir ļoti svarīgi saprast, ka viņš tiek galā ar saviem pienākumiem," skaidroja vicemērs.

Jau ziņots, ka iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) paudis viedokli, ka likuma apiešana, Rīgas domei par Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītāju ieceļot Andreju Aronovu, nav laba prakse. Ministrs mudināja pašvaldību kā darba devēju izvērtēt, vai šāda prakse atbilst labas pārvaldības principiem.

Aronova vienīgais izglītības dokuments patlaban ir par vidusskolas beigšanu 1996.gadā, ziņoja raidījums "De facto". 2013.gada pašvaldību vēlēšanās viņš no apvienības "Saskaņas centrs" un partijas "Gods kalpot Rīgai" apvienotā saraksta kandidējis uz Rīgas domes deputāta krēslu.

Komentāri