Burtnieku deputāti atceļ no amata Greiškalnu, Mixnews.lv

Burtnieku deputāti atceļ no amata Greiškalnu

фото

Politika | 2013. gada 23. janvārī plkst. 18:44

Šodien Burtnieku novada pašvaldības ārkārtas domes sēdē ar astoņām balsīm "par" no domes priekšsēdētāja amata tika atbrīvots kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Greiškalns, informē aģentūra LETA.

Šā gada 18.janvārī Burtnieku novada pašvaldībā tika reģistrēts iesniegums, kurā pausta neapmierinātība "ar domes priekšsēdētāja Kārļa Greiškalna domes vadības stilu un aktīvi uzsāktajām pirmsvēlēšanu aktivitātēm, kas traucē pēctecīgu un reglamentētu pašvaldības un domes darbu."

Šī iesnieguma dēļ tika izvirzīts priekšlikums izteikt neuzticību domes priekšsēdētājam Greiškalnam. Priekšlikumu ierosināja Burtnieku novada pašvaldības domes deputāti Raimonds Indrāns, Edvīns Straume, Valērijs Pudenko, Vladimirs Skļarskis, Gatis Cukmacis un Gunārs Laizāns. Aizklāti balsojot, par domes priekšsēdētāja atstādināšanu nobalsoja astoņi no 14 sanākušajiem deputātiem.

"Visā Latvijā un arī Burtnieku novadā var īpaši spēcīgi izjust pašvaldību vēlēšanu tuvošanos. Šeit jo īpaši tas redzams, jo joprojām tiek veidotas pozīcijas un opozīcijas, nevis strādāts vienoti. Diemžēl deputāti, kuri ierosināja atstādināšanu, tā arī konkrēti nepaskaidroja, kāpēc pieņēmuši šādu lēmumu. Turklāt vēlos atzīmēt, ka šīs pašas personas bija tās, kuras mani virzīja ievēlēšanai domes priekšsēdētāja amatā pirms diviem mēnešiem. Uzskatu, ka viens no galvenajiem šādas rīcības iemesliem ir, iespējams, koruptīvās darbības, kas veiktas ar nekustamajiem īpašumiem novadā, uz ko vērsu citu uzmanību un par ko informēšu atbilstošās drošības institūcijas," uzskata Greiškalns.

No amata atbrīvotais domes priekšsēdētājs norāda, ka viena no vadlīnijām bija lielāku pilnvaru un atbildības piešķiršana pagastu pārvaldniekiem, kas savukārt radīja neapmierinātību nodaļu vadītāju un vienlaicīgi arī deputātu vidū.

Atgādinām, ka Greiškalns stājās Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētāja amatā 2012.gada 17.oktobrī, kad veselības problēmu dēļ atkāpās iepriekšējais vadītājs Jānis Leitis (LZP).

Pēc domes priekšsēdētāja atbrīvošanas no amata viņa pienākumus pārņem vietnieks Kārlis Sedvalds līdz jaunā domes priekšsēdētāja ievēlēšanai.

Foto: latgaleslaiks.lv

Komentāri