IeM izvērtēs informāciju par Zolitūdes traģēdijā cietušo sarakstā neesošajiem kompensācijas prasītājiem, Mixnews.lv

IeM izvērtēs informāciju par Zolitūdes traģēdijā cietušo sarakstā neesošajiem kompensācijas prasītājiem

фото

Politika | 2014. gada 1. martā plkst. 19:07

Iekšlietu ministrija (IeM) ir saņēmusi informāciju no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) ar lūgumu pārbaudīt, vai Zolitūdes traģēdijā cietušo sarakstā iekļaujami 23 tajā neesošie kompensācijas prasītāji, ziņo LETA.

Lai izpildītu VSAA lūgumu, IeM ir pieprasījusi informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD), Nacionālā veselības dienesta un Valsts policijas. IeM ir jānoskaidro, vai personas ar NMPD no traģēdijas vietas Priedaines ielā 20, Rīgā, nogādātas slimnīcu uzņemšanas nodaļās neatliekamās palīdzības saņemšanai vai hospitalizētas sakarā ar traģēdijas vietā gūtām traumām.

Pēc nepieciešamās informācijas saņemšanas un apkopošanas IeM to nosūtīs VSAA.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka VSAA ir saņēmusi 23 cilvēku, kuri nav oficiālajā Zolitūdes traģēdijā cietušo sarakstā, lūgumus izmaksāt viņiem valsts garantēto kompensāciju 7115 eiro apmērā.

VSAA ir vērsusies Iekšlietu ministrijā (IeM) ar lūgumu izvērtēt minēto 23 personu iesniegumus, jo valdība ir paredzējusi kompensāciju izmaksu konkrētam cietušo skaitam.

Valdības 2013.gada 1.decembrī pieņemtais rīkojums "Par vienreizēju kompensāciju piešķiršanu sakarā ar traģēdiju Rīgā, Priedaines ielā 20" paredz izmaksāt valsts kompensāciju 7115 eiro apmērā kopumā 30 Zolitūdes traģēdijā cietušajiem. Šobrīd visas 30 kompensācijas ir izmaksātas. Tās saņēmuši cilvēki, kuri bija saņēmuši neatliekamo medicīnisko palīdzību vai ievietoti stacionārā, un to apliecināja IeM un Veselības ministrijas sniegtā informācija.

Vienlaikus turpinās kompensāciju izmaksa Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem. No 112 iespējamajām kompensācijām līdz 21.februārim ir izmaksātas 96 kompensācijas par 46 bojāgājušajiem. Kopumā kompensācijas izmaksātas 91 radiniekam, pieci no viņiem ir saņēmuši kompensācijas par diviem bojāgājušajiem.

Kompensāciju 14 230 eiro apmērā par katru bojāgājušo cilvēku VSAA izmaksā bojāgājušo radiniekiem vienādās daļās.

Valdība minēto kompensāciju izmaksai kopumā ir piešķīrusi 1 010 304,36 eiro. Līdz šim izlietoti 844 287,70 eiro, no tiem 284 574,36 eiro izmaksāti 2013.gadā.

Komentāri