Dzintars: Notikumi Ukrainā liecina, ka jāstiprina Latvijas aizsardzības sistēma, Mixnews.lv

Dzintars: Notikumi Ukrainā liecina, ka jāstiprina Latvijas aizsardzības sistēma

фото

Politika | 2014. gada 1. martā plkst. 22:45

Notikumi Ukrainā liecina, ka, neraugoties uz, to, ka esam Eiropas Savienībā (ES), mums ir jāsaprot, cik trausla ir drošības situācija. Tāpēc nepieciešams stiprināt Latvijas aizsardzības sistēmu, drošības iestādes un mediju telpas neatkarību, aģentūrai LETA sacīja nacionālās apvienības VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Viņš norādīja, ka, redzot, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina Krievija rīkojas agresīvi un ir sākusi Krimas aneksiju, apvienībai "Saskaņas centrs" ir jāpierāda, ka, ja līdzīgā situācija būtu Latvijā, tā nenostātos Krievijas pusē. Tas izdarāms, partijai "Saskaņa" laužot līgumu ar Krievijas valdošo partiju "Vienotā Krievija".

Gadījumā, ja tas netiek darīts, SC deputātiem diezin vai ir morālas tiesības parlamentā ieņemt kādu no amatiem, piemēram, vadīt kādu komisiju, norādīja Dzintars, paužot savu personīgo viedokli.

Ja "Saskaņa" nelauzīs līgumu ar "Vienoto Krieviju", tad varēs uzskatīt, ka SC deputāti Latvijas parlamentā strādā kā agresīvas, impēriskas valsts pārstāvji, pārliecināts politiķis. Vaicāts, vai būtu nepieciešams šajā jautājumā sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, Dzintars atbildēja, ka tas ir Saeimas priekšsēdētājas pārziņā un ka vajadzētu būt konkrētam sēdes norises mērķim, taču jau tagad valsts augstākajām amatpersonām ir un tās izmanto iespēju paust nosodījumu Krievijas rīcībai.

Latvijai nepieciešams vērsties pie stratēģiskajiem partneriem, lai situācijā, kad Krievija rīkojas neadekvāti, pret to noteiktu visas iespējamās sankcijas, akcentēja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs.

Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu, ir kategoriski nosodāmi, teikts Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa, Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V), Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) un ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (RP) kopīgā paziņojumā.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

Kremlis paziņojis, ka Putins vēl nav izlēmis nosūtīt karavīrus uz Ukrainu, lai arī tam gūts parlamenta augšpalātas atbalsts.

Tikmēr Ukrainas partijas UDAR līderis Vitālijs Kļičko pieprasījis denonsēt līgumu par Krievijas Melnās jūras flotes atrašanos Krimā un izsludināt vispārēju mobilizāciju. Kļičko vērsies pie prezidenta pienākumu izpildītāja Oleksandra Turčinova ar prasību steidzami nosūtīt ANO lūgumu nekavējoties sasaukt ANO Drošības padomes sēdi sakarā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu.

Krima ir Ukrainas autonomā republika. Krievijai Krimas pilsētā Sevastopolē ir jūras spēku bāze, un vienošanās par šo bāzi paredz, ka Krievijas personāls nedrīkst bez Ukrainas piekrišanas izvest savu militāro bruņojumu vai transportlīdzekļus ārpus bāzes.

Foto: mixnews.lv

Komentāri