Vienotībai padomā sankcijas pret Krieviju, ja tā nepārtrauks Ukrainas suverenitātes pārkāpšanu, Mixnews.lv

Vienotībai padomā sankcijas pret Krieviju, ja tā nepārtrauks Ukrainas suverenitātes pārkāpšanu (1)

фото

Politika | 2014. gada 2. martā plkst. 15:34

NATO un Eiropas Savienībai (ES) jau tuvākajās dienās jāizstrādā konkrēti pasākumi ar mērķi atturēt Krieviju no bruņotas agresijas un centieniem faktiski sadalīt Ukrainas valsti, paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž partijas "Vienotība" biedri.

Šiem pasākumiem jābūt gan diplomātijas un politikas, gan ekonomikas un drošības jomās, viņi norāda. Piemēram, ja Krievija nepārtrauks Ukrainas suverenitātes pārkāpšanu, ir jāatceļ augsta līmeņa starptautiski pasākumi ar Krievijas līderu piedalīšanos, kā arī jāliedz iebraukšana un finanšu darījumi ES personām un biznesa grupām, kas saistītas ar iejaukšanos Ukrainā, viņi norāda.

"Vienotības" pārstāvji arī uzskata, ka nepieciešams pilnveidot Ukrainas aizsardzību - jānodrošina nepieciešamās informācijas apmaiņa ar Ukrainu, nepieciešamā aizsardzības ekipējuma piegāde un jāpastiprina NATO militārā klātbūtne Melnajā jūrā un uz Ukrainas un NATO dalībvalstu robežām.

"Krievijas militāra operācija pret kaimiņvalsti, par ieganstu minot safabricētus "apdraudējumus Krievijas pilsoņiem un tautiešiem", rada potenciālu apdraudējumu Krievijas kaimiņvalstīm, tajā skaitā Latvijai. Lai nodrošinātu pienācīgu aizsardzību pret šādiem apdraudējumiem, jānostiprina Latvijas aizsardzības spējas informācijas un kibertelpā, kā arī stratēģiskās komunikācijas jomā," norāda partijas biedri.

Pagaidām nav plānots sasaukt ārkārtas Saeimas sēdi saistībā ar notikumiem Ukrainā, aģentūrai LETA norādīja parlamenta spīkere, "Vienotības" vadītāja Solvita Āboltiņa, piebilstot, ka pirmdien, 3.martā, notiks Saeimas Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas kopsēde un tad varēs lemt par turpmāko rīcību.

Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V) skaidroja, ka komisiju deputāti varētu atbalstīt Latvijas augstāko amatpersonu pausto pozīciju šajā jautājumā.

Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa, Saeimas priekšsēdētājas Āboltiņas, Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) un ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (RP) kopīgā paziņojumā teikts, ka Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu, ir kategoriski nosodāmi.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

Kremlis paziņojis, ka Putins vēl nav izlēmis nosūtīt karavīrus uz Ukrainu, lai arī tam gūts parlamenta augšpalātas atbalsts.

Tikmēr Ukrainas partijas UDAR līderis Vitālijs Kļičko pieprasījis denonsēt līgumu par Krievijas Melnās jūras flotes atrašanos Krimā un izsludināt vispārēju mobilizāciju. Kļičko vērsies pie prezidenta pienākumu izpildītāja Oleksandra Turčinova ar prasību steidzami nosūtīt ANO lūgumu nekavējoties sasaukt ANO Drošības padomes sēdi sakarā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu.

Krima ir Ukrainas autonomā republika. Krievijai Krimas pilsētā Sevastopolē ir jūras spēku bāze, un vienošanās par šo bāzi paredz, ka Krievijas personāls nedrīkst bez Ukrainas piekrišanas izvest savu militāro bruņojumu vai transportlīdzekļus ārpus bāzes.

Komentāri 1
pilsonispirms 5 gadiem
Beidziet taču,zirgam jāsmējās ,ka Jūs kaut ko darīsiet! Ko konkrētu Jūs esat izdarjuši pa šo laiku ,lai nostiprinātu latvijas suverenitāti??? Jūs pieļāvāt Lindermanim apsaukāt latviešus par fašistiem,ienaidniekiem! Rīkot valodas referendumu,organizēt savu partiju,organizaēt nepilsoņu kongresu,meigināt atdalīt Latgali no Latvijas,ļaut visiem naidīgiem spēkiem apvienoties zem "Saskaņas centra" karoga...! ! ! Jūs un Jūsu "Vienotība" ir ne tikai tukša vieta ,bet ar savu bezatbildību atļāvāt Krievijas spēkiem Latvijā apvienoties! Jūs jātiesā par Latvijas iznīcināšanu,latviešiem būtu labāk ,ja Jūs nebūtu!