Vīķe-Freiberga: Pārējās pasaules reakcija uz notikumiem Ukrainā ir gļēva, Mixnews.lv

Vīķe-Freiberga: Pārējās pasaules reakcija uz notikumiem Ukrainā ir gļēva

фото

Politika | 2014. gada 2. martā plkst. 22:44

Pārējo pasaules valstu reakcija uz notikumiem Ukrainā ir gļēva, svētdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma" sacīja kādreizējā Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Daudzi rietumu spēki tagad tikai gudro, ko un kā varētu darīt, bilda Vīķe-Freiberga, īpaši skarbus vārdus veltot Apvienoto Nāciju organizācijai (ANO).

"Redzot, cik impotentas un pilnīgi nevarīgas un nekam nederīgas ir Apvienotās Nācijas attiecībā uz Krieviju, kurai ir veto tiesības ANO Drošības padomē, rodas situācija, ka Krievija var darīt vienalga ko, vienalga kur. [..] Man ir pretīgi skatīties šo gļēvo reakciju no visas pārējās pasaules," atzina Vīķe-Freiberga.

Viņasprāt, Ukraina pašlaik ir iedzīta stūrī, jo, tiklīdz tā darīs jebko, lai sevi aizstāvētu, Krievija ieņems vēl lielāku Ukrainas teritoriju. Vīķe-Freiberga atgādināja, ka savulaik ASV prezidents Džordžs Bušs pēc notikumiem Gruzijā ieviesa sankcijas pret Krieviju. Pēc tam pašreizējais ASV prezidents Baraks Obama aicināja aizmirst pagātnes grēkus un brālīgi dzīvot tālāk.

Eksprezidente uzskata, ka Baltijas valstīm ir pēdējais laiks sākt saprast, ka mūsu piederība NATO nozīmē ne tikai karoga uzvilkšanu, bet to, ka mums mums ir jāiegulda arī savā drošībā un jāpieprasa izstrādāt teritoriālās aizsardzības plānu visām trim Baltijas valstīm. Arī mums pašiem, kaut vai savelkot jostas, jāstiprina militārie spēki, lai varētu prasīt palīdzību no partneriem, televīzijā izteicās Vīķe-Freiberga.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

Oficiāli Krievijas bruņoto spēku iebrukums Ukrainas teritorijā vēl nav sācies, tomēr Krievijas bruņutehnika un armijas karavīri formās bez uzšuvēm jau pirms vairākām dienām pameta militārās bāzes teritoriju un ieņēma pozīcijas Krimas pussalas teritorijā.

Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu, ir kategoriski nosodāmi, teikts Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa, Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V), Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) un ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (RP) kopīgā paziņojumā.

Komentāri