Saeimas Ārlietu komisija stingri nosoda militāro agresiju Ukrainā, Mixnews.lv

Saeimas Ārlietu komisija stingri nosoda militāro agresiju Ukrainā

фото

Politika | 2014. gada 3. martā plkst. 15:44

Saeimas Ārlietu komisija un Eiropas lietu komisija pirmdien kopīgā paziņojumā stingri nosoda Krievijas militāro agresiju Ukrainā un uzsver Latvijas nemainīgo atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai, kā arī Ukrainas parlamenta leģitīmajai varai, ziņo LETA.

Par paziņojumu abās komisijās balsoja koalīcijas deputāti, bet atturējās apvienības "Saskaņas centrs" deputāti.

Paziņojumā komisijas norāda, ka situācija Ukrainā kļūst arvien kritiskāka un Krievija ar savu militāro agresiju citas valsts teritorijā pārkāpj starptautiskās normas un pašas uzņemtās saistības. Šī rīcība vērtējama kā pretlikumīga, apzināta un plānota iejaukšanās Ukrainas suverenitātē, kuras mērķis ir izraisīt militāru konfliktu ar nodomu okupēt daļu vai pat visu Ukrainas teritoriju, norāda deputāti.

Abas komisijas pilnībā pievienojas Latvijas augstāko amatpersonu 1.marta paziņojumam un aicina Krieviju izbeigt visa veida agresiju un provokācijas pret Ukrainu, nekavējoties izvest karaspēku uz tā bāzēm un ievērot starptautiskajos līgumos uzņemtās saistības.

Parlamentārieši rosina starptautisko sabiedrību paust stingru atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei, kā arī Eiropas Savienību un Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju nekavējoties izvietot Ukrainā robežu novērošanas misijas, kas kontrolētu noslēgto vienošanos ievērošanu.

Saeimas deputāts Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) norādīja, ka, lai šo paziņojumu varētu pieņemt arī Saeimas sēdē, nepieciešams ceturtdienas rītā sasaukt parlamenta ārkārtas sēdi.

Ņemot vērā, ka mazākums varētu izmantot veto tiesības, lai šo jautājumu liegtu skatīt ārkārtas sēdē, tad paziņojuma pieņemšana varētu notikt ceturtdien Saeimas kārtējā sēdē, piebilda deputāts.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ja gadījumā, ja deputāti pirmdien Saeimas Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas kopsēdē vienosies par lēmumprojektu vai rezolūcijas projektu saistībā ar notikumiem Ukrainā, varētu sasaukt parlamenta ārkārtas sēdi.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

Oficiāli Krievijas bruņoto spēku iebrukums Ukrainas teritorijā vēl nav sācies, tomēr Krievijas bruņutehnika un armijas karavīri formās bez uzšuvēm jau pirms vairākām dienām pameta militārās bāzes teritoriju un ieņēma pozīcijas Krimas pussalas teritorijā.

Rietumvalstis nosodījušas Krievijas militāro iejaukšanos Ukrainā, kas, pēc analītiķu novērtējuma, var izraisīt nopietnāko starptautisko krīzi kopš Padomju Savienības sabrukuma.

Foto: mixnews.lv

Komentāri