Jaunievēlētā valsts kontroliere Krūmiņa nodod zvērestu , Mixnews.lv

Jaunievēlētā valsts kontroliere Krūmiņa nodod zvērestu

фото

Politika | 2013. gada 24. janvārī plkst. 09:11

Jaunievēlētā valsts kontroliere Elita Krūmiņa ceturtdien Saeimas sēdē nodeva zvērestu.

Līdzšinējā Valsts kontroles padomes locekle Krūmiņa valsts kontroliera amatā tika ievēlēta 17.janvārī, bet amata pienākumus sāks pildīt pēc zvēresta nodošanas. Valsts kontrolieri amatā Saeima ieceļ uz četriem gadiem.

Krūmiņu šim amatam izvirzīja Reformu partija (RP) un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK). Krūmiņas kandidatūru atbalstīja arī līdzšinējā valsts kontroliere Inguna Sudraba.

Iepriekš radās šaubas, vai Krūmiņas ievēlēšana nav pretrunā ar Valsts kontroles likuma nosacījumiem, jo ar Valsts kontroles likuma 8.pantu valsts kontrolieris ir arī padomes priekšsēdētājs, savukārt Valsts kontroles likuma 27.pants nosaka, ka Valsts kontroles padomes locekļus var apstiprināt amatā atkārtoti, bet ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Savukārt Krūmiņai šogad maija vidū beigtos otrais pilnvaru termiņš Valsts kontroles padomē.

Līdz ar to tika lūgts Saeimas Juridiskā biroja atzinums. Saeimas Juridiskais birojs, izvērtējot šo jautājumu, secinājis, ka Valsts kontroles likuma redakcija nebūtu atzīstama par atbilstošu prasībai, ka jebkuriem valsts dienesta pildīšanas ierobežojumiem jābūt savlaicīgi un nepārprotami paredzamiem, lai uz tās pamata tiktu ierobežotas Krūmiņas tiesības ieņemt valsts kontroliera amatu apstākļos, kad Saeima viņu šajā amatā jau ir apstiprinājusi.

Lai novērstu līdzīgu strīdīgu situāciju rašanos, Juridiskais birojs ierosina grozīt Valsts kontroles likumu un noteikt, kura Saeimas komisija pārbauda kandidātu atbilstību likuma prasībām, kā arī izvērtēt nepieciešamību precizēt Valsts kontroles likumu tā, ka būtu skaidri un nepārprotami noteikts, vai visi valsts kontrolieri šo amatu var ieņemt vairāk nekā divas reizes.

_ foto: lat.mixnews.lv_

Komentāri