Pie Latvijas robežas atkal pamana divus Krievijas iznīcinātājus, Mixnews.lv

Pie Latvijas robežas atkal pamana divus Krievijas iznīcinātājus

фото

Politika | 2014. gada 4. martā plkst. 17:23

NATO patruļlidmašīnas otrdien virs Baltijas jūras pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas konstatējušas divus Krievijas armijas iznīcinātājus "Su-24", ziņo LETA.

Krievijas Bruņoto spēku lidmašīnas pārvietojās bez iepriekš iesniegta lidojuma plāna un ar neieslēgtu automātisko atbildētāju.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka NATO patruļlidmašīnas februārī virs Baltijas jūras pie Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem vairākas reizes konstatējušas Krievijas armijas lidmašīnas. Konstatēta gan transportlidmašīna "An-12", iznīcinātāji "Su-24" un "Su-27", kā arī radioelektroniskās izlūkošanas lidmašīnas "Il-20".

Latvijas Aizsardzības ministrija jau pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Krievijas bruņoto spēku lidojumi pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas ir konstatēti pietiekami regulāri un to aktivitāte ir augusi pēdējo piecu gadu laikā.

Krievijas armijas lidaparāti Latvijas tuvumā visbiežāk tika manīti pērn vasarā un rudenī. Bija reizes, kad vienlaikus pie Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem tika konstatētas astoņas Krievijas armijas lidmašīnas.

NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm kopš 3.janvāra patrulē ASV patruļlidmašīnas.

Komentāri