Saskaņa iestājas pret vardarbības pielietošanu Ukrainā, tostarp no Krievijas puses, Mixnews.lv

Saskaņa iestājas pret vardarbības pielietošanu Ukrainā, tostarp no Krievijas puses

фото

Politika | 2014. gada 5. martā plkst. 21:31

Politiskajā apvienībā "Saskaņas centrs" (SC) ietilpstošā partija "Saskaņa" neuzskata, ka Krievija ir vienīgā vainīgā, kas pelnījusi pasludināšanu par "noziedznieku numur viens" un vienīgo atbildīgo par notikumiem Ukrainā, ziņo LETA.

Vienlaikus "Saskaņa" iestājas kategoriski pret jebkuru vardarbības pielietošanu Ukrainā no jebkuras puses. Partijas valdes priekšsēdētājs Nils Ušakovs uzsvēra: "Runājot, ka vardarbība, karadarbība un citi paņēmieni nav pieņemami no jebkādas puses, protams, mēs domājam arī Krieviju."

"Saskaņas" valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Urbanovičs piebilda, ka valdošās koalīcijas politiķi savā paziņojumā, kuru ceturtdien skatīs Saeimas ārkārtas sēdē, sagatavojuši pārāk asu tieši Krievijas vainas nosodīšanu, savukārt "Saskaņa" uzskata, ka jāmeklē dialogs un jārisina problēmas dialoga ceļā. Komentējot koalīcijas politiķu sagatavoto paziņojumu saistībā ar situāciju Ukrainā, Urbanovičs pauda cerību, ka "viņi atturēsies no tik skarbām un pašreiz nepierādāmām lietām Ukrainas sakarā pret Krieviju".

"Saskaņas" valdes lēmumā par situāciju Ukrainā teikts, ka mūsdienu Eiropā jebkādu problēmu risināšana ar spēka palīdzību vai karadarbību ir nepieņemama. Tāpat ir nepieņemama iejaukšanās suverēnās valsts iekšējās lietās no ikvienas puses.

"Saskaņa" atbalsta Ukrainas teritoriālo vienotību un uzskata, ka par visiem vardarbības gadījumiem Ukrainas teritorijā jāveic starptautiska izmeklēšana.

"Mēs atbalstām demokrātisku un stabilu Ukrainu. Spēkiem, kuri pašlaik vada valsti, pēc iespējas ātrāk jāorganizē Augstākās radas un prezidenta vēlēšanas. Brīvas un demokrātiskas vēlēšanas ir viens no Ukrainas stabilitātes priekšnoteikumiem un nepieciešams nosacījums jebkurai Eiropas valstij," teikts partijas valdes paziņojumā.

"Saskaņa" arī atbalsta Ukrainas nacionālo un lingvistisko minoritāšu plašu tiesību ievērošanu "de jure" un "de facto" atbilstoši Eiropas Padomes un EDSO standartiem.

"Mēs esam par tūlītēju konstruktīvu dialogu starp Eiropas Savienību, Krieviju un Ukrainu, lai nekavējoties stabilizētu situāciju Ukrainā," teikts partijas paziņojumā.

"Saskaņa" arī iestājas par nepārtrauktu Eiropas, Latvijas un Krievijas dialogu visos līmeņos - politiskajā, ekonomiskajā, kultūras un arī partiju līmenī. "Konstruktīvas attiecības ar Krieviju ir viens no pamatprincipiem stabilitātei un attiecīgi uzplaukumam visā Eiropas kontinentā," uzskata "Saskaņas" biedri.

"Mēs kategoriski esam pret atsevišķu politiķu mēģinājumiem eskalēt situāciju Latvijā, izmantojot retoriku, kas ir vērsta pret nacionālajām minoritātēm un pilsoniskajām brīvībām," norādīts "Saskaņas" valdes lēmumā. Partija aicina Latvijas politiķus apvienot spēkus, lai saliedētu sabiedrību.

Partija "Saskaņa" neplāno lauzt sadarbības līgumu ar partiju "Vienotā Krievija" saistībā ar notikumiem Ukrainā. Partijas līderi uzsvēra, ka dialogs ar Eiropas Savienību, Krieviju un Ukrainu jāturpina visos līmeņos.

Tikmēr Ušakovs uzskata, ka SC pozīcija Ukrainas jautājumā nav samazinājusi politiskā spēka izredzes pēc 12.Saeimas vēlēšanām nokļūt valdībā. Politiķis norādīja, ka viņš šīs abas lietas nemēģinātu saistīt kopā.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Saeimas Ārlietu komisija un Eiropas lietu komisija pirmdien kopīgā paziņojumā stingri nosodīja Krievijas militāro agresiju Ukrainā un uzsvēra Latvijas nemainīgo atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai, kā arī Ukrainas parlamenta leģitīmajai varai.

Par paziņojumu abās komisijās balsoja koalīcijas deputāti, bet atturējās SC deputāti.

Komentāri