Latvijā nevarēs ieceļot arī Janukoviča dēli un bijušais Ukrainas ģenerālprokurors, Mixnews.lv

Latvijā nevarēs ieceļot arī Janukoviča dēli un bijušais Ukrainas ģenerālprokurors (1)

фото

Politika | 2014. gada 6. martā plkst. 11:35

Personu sarakstā, kurām ieceļošana Latvijā ir aizliegta, iekļautas 18 Ukrainas amatpersonas, tostarp bijušais Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs, viņa dēli un bijušais Ukrainas ģenerālprokurors Viktors Pšonka, ziņo LETA.

Ārlietu ministrijas izveidotajā sarakstā iekļauti Janukoviča dēli - uzņēmējs Aleksandrs Janukovičs un bijušais parlamenta deputāts Viktors Janukovičs. Ieceļot aizliegts arī ģenerālprokurora Pšonka dēlam, bijušajam parlamenta deputātam Artjomam Pšonkam.

Sarakstā iekļauts arī bijušais Ukrainas iekšlietu ministrs Vitālijs Zaharčenko, bijušais Ukrainas Drošības dienesta vadītājs Aleksandrs Jakimenko, bijušais prezidenta administrācijas vadītāja vietnieks Andrejs Portnovs, bijusī tieslietu ministre Jeļena Lukaša, bijušais Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Andrejs Kļujevs, viņa brālis, Ukrainas Valsts bankas valdes loceklis Sergejs Kļujevs, bijušais iekšlietu ministra vietnieks Viktors Ratušņaks, demisionējušais Ukrainas premjerministrs Mikola Azarovs, viņa dēls Aleksejs Azarovs, naftas magnāts Sergejs Kurčenko, bijušais izglītības un zinātnes ministrs Dmitrijs Tabačņiks, bijusī veselības ministre Raisa Bogatirova un bijušais Ukrainas Drošības dienesta vadītājs Igors Kaļinins.

Šīs personas sarakstā iekļautas uz nenoteiktu laiku.

Latvija iecerējusi kā sankciju piemērot arī Ukrainas amatpersonu aktīvu iesaldēšanu. Parasti starptautisku sankciju gadījumā, kad precīzi zināmi konkrēti personu vārdi, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) to dara zināmu Latvijas bankām un finanšu iestādēm, un tām ir jāiesaldē viņu līdzekļi. Katras bankas un finanšu iestādes pienākums ir pārbaudīt, vai viņu klientu lokā ir minētās personas, un attiecīgi rīkoties.

FKTK seko līdzi, lai šīs darbības tiktu nodrošinātas visās Latvijas bankās un finanšu iestādēs, ja tām ir klienti no sankciju saraksta.

Jautājums par sankciju ieviešanu tika izskatīts divās ārkārtas Eiropas Savienības Ārlietu padomēs 20.februārī un 3.martā, kuras bija veltītas situācijai Ukrainā.

Komentāri 1
Tarasspirms 4 gadiem
Janukovičs darīja, ko viņam kremlis lika, bet kremli nesoda.
Kārtējā liekulība, dēļ alkatības.