VARAM valsts sekretārs joprojām pārliecināts, ka rīkojies valsts interesēs, Mixnews.lv

VARAM valsts sekretārs joprojām pārliecināts, ka rīkojies valsts interesēs

фото

Politika | 2014. gada 7. martā plkst. 19:17

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs ir iepazinies ar disciplinārlietas komisijas sagatavoto atzinumu saistībā ar viņa atbildību lēmumā par finansējumu Karvas hidroelektrostacijas (HES) projektam un joprojām ir pārliecināts, ka rīkojies valsts interesēs, ziņo LETA.

Antonovs pastāstīja, ka piektdien ir saņēmis komisijas atzinumu, un uzsvēra, ka VARAM bija pienākums šos materiālus viņam izsniegt jau ceturtdien - pēc pirmā pieprasījuma.

Antonovs gan atturējās plašāk komentēt atzinumu, jo viņam ar to vēl detalizēti jāiepazīstas. Tāpat viņš atteicās izpaust, kādi bijuši argumenti, kāpēc atzinums ir negatīvs, lai rosinātu viņa atbrīvošanu no amata. Antonovam informācijas neizpaušana bijusi jāapliecina ar parakstu.

"Es joprojām uzskatu, ka esmu rīkojies valsts interesēs, tāpēc nepiekrītu komisijas viedoklim, ka esmu pārkāpis valsts intereses un tāpēc mani ir jāatbrīvo," sacīja Antonovs.

Viņaprāt, viņa rīcības nolūki, atbalstot finansējuma piešķiršanu, bijuši pareizi. Tāpēc tehniskais izpildījums, kas nav bijis ideāls, neesot pietiekams iemesls, lai viņam piemērotu bargāko sodu - atbrīvošanu no amata.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) virzīs valdībā jautājumu par savas vadītās ministrijas valsts sekretāra Aleksandra Antonova atbrīvošanu no amata.

Par to valdība varētu lemt jau nākamajā sēdē, kas notiks 11.martā.

Cilinskis pastāstīja, ka disciplinārlietas komisijas atzinums par Antonova atbildību saistībā ar finansējuma piešķiršanu Karvas HES projektam ir negatīvs.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija ir secinājusi, ka Antonovs ar prettiesisko rīcību ir veicinājis sabiedrības neuzticību sev gan kā valsts amatpersonai un iestādes vadītājam, gan vadītajai iestādei, gan valsts pārvaldei kopumā, jo nav nodrošinājis, ka valsts pārvaldes rīcība vides aizsardzības jomā ir tiesiska, efektīva un vērsta uz valsts noteikto klimata politikas mērķu sasniegšanu un sabiedrības interešu ievērošanu.

Antonovs uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku bija atstādināts no amata, lai netraucētu izmeklēšanai.

Pret Antonovu bija ierosināta disciplinārlieta saistībā ar rīkojuma parakstīšanu par finansējuma piešķiršanu Karvas HES. Komisijas atzinumā teikts, ka Antonovs ir pārkāpis vairākas tiesību normas un radījis priekšnoteikumus prettiesiskam finanšu izlietojumam. Pret viņu disciplinārlietu rosināts sākt par pienākumu kvalitatīvu nepildīšanu, kā rezultātā valstij nodarīts būtisks mantisks kaitējums aptuveni 498 005 eiro apmērā.

Antonovs pagājušā gada decembra beigās licis dienas laikā sagatavot VIF lēmumu par finansējuma piešķiršanu SIA "Patina", lai gan iepriekš naudas piešķiršana tikusi atlikta, turklāt iepriekšējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par sadarbības pārtraukšanu ar šo uzņēmumu.

Karvas HES, kuru vides organizācijas vaino Vaidavas upes vides sagandēšanā, īpašnieks to pieteica 500 000 eiro līdzfinansējumam kā videi draudzīgu projektu.

Vides aizsardzības klubs kopā ar Latvijas Makšķernieku asociāciju un makšķernieku klubu "Fario" vērsies tiesā, lai apstrīdētu savulaik Lauku atbalsta dienesta izsniegto un vairākus gadus pagarināto Karvas HES būvatļauju.

2002.gadā Latvijā tika apstiprināts to upju saraksts, uz kurām HES nevar būvēt. Pamatojoties uz to, ka būvniecībai uz Vaidavas upes gadu iepriekš jau bija izsniegta būvatļauja, tika pieļauts izņēmums un būvatļauju varēja turpināt pagarināt.

Foto: Finanšu ministrija

Komentāri