Cilinskis 16.martā dosies pie Brīvības pieminekļa; Broka vēl nav izlēmusi, Mixnews.lv

Cilinskis 16.martā dosies pie Brīvības pieminekļa; Broka vēl nav izlēmusi

фото

Politika | 2014. gada 7. martā plkst. 21:45

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) plāno 16.martā doties pie Brīvības pieminekļa, savukārt tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) vēl nav izlēmusi, vai apmeklēs 16.marta pasākumus, ziņo LETA.

Cilinskis apstiprināja, ka 16.martā plāno doties pie Brīvības pieminekļa. Taujāts, vai šajā gadījumā rēķinās ar iespēju zaudēt amatu, viņš norādīja, ka ministriem ar to jārēķinās katru dienu.

Savukārt Broka ģimenes apstākļu dēļ vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai piedalīsies 16.marta pasākumos, atzina ministres preses sekretāre Līga Ādamsone.

Vēl viena nacionālās apvienības pārstāve valdībā - kultūras ministre Dace Melbārde - šos pasākumus parasti nepameklē un arī šogad neplāno to darīt, apstiprināja ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

Valdošās koalīcijas partneru - "Vienotības" un nacionālās apvienības VL-TB/LNNK politiķiem ir domstarpības par ministru dalību 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa. Neoficiāli izskan, ka gadījumā, ja kāds no nacionālās apvienības ministriem piedalīsies pasākumos pie Brīvības pieminekļa, varētu lemt par viņa atlaišanu no amata.

Parasti šos pasākumus apmeklē politiķis Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), kurš pašlaik ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

Pērn 16.marta pasākumos piedalījusies arī pašreizējā tieslietu ministre Broka. Kā liecina neoficiālā informācija, "Vienotības" pārstāvji šo jautājumu ir pārrunājuši ar VL-TB/LNNK politiķiem, aicinot ministrus atturēties no 16.marta pasākumu apmeklēšanas pie Brīvības pieminekļa. Tāpat esot doti signāli, ka dalība šajos pasākumos kādam no ministriem varētu maksāt amatu.

Latviešu leģionāru piemiņas dienā šogad ir gaidāmi augstāki drošības riski un uz pasākumiem Rīgā varētu ierasties arī radikāli noskaņotas personas no ārvalstīm, iepriekš sacīja Drošības policijas (DP) priekšnieks Jānis Reiniks. Reiniks skaidroja, ka drošības riski šogad ir augstāki un tam par iemeslu ir notikumi Ukrainā un pieteiktie antifašistu pasākumi Rīgā.

Rīgas domes Sapulču, piketu un gājienu komisija piektdien nolēma atļaut visus 16.martā pieteiktos pasākumus, nosakot, ka pretēju viedokļu paudējiem būs liegts izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas.

Komentāri