Zaķis atvainojas par izteikumiem saistībā ar policistu algām, Mixnews.lv

Zaķis atvainojas par izteikumiem saistībā ar policistu algām

фото

Politika | 2013. gada 24. janvārī plkst. 15:48

"Vienotības" frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis atvainojas par "pārpratumu" saistībā ar viņa izteikumiem par policistu algām, informē aģentūra LETA.

"Neveiksmīgi noformulēju savu domu, un sanāca šāda veida pārpratums, atvainojos par to," sacīja Zaķis.

Viņš gan skaidroja, ka šāds pārpratums radies, jo centies aizstāvēt policistus un nepiekrist "mītam", ka viņi neesot spējīgi samaksāt komunālos rēķinus. Zaķis skaidroja, ka mēģinājis aizstāvēt policistus un nav pieņemami, ka kāds šādus mītus izplata, jo policisti ir "atbildīgi un apzinīgi cilvēki".

Zaķis arī uzsvēra, ka šogad policistiem palielināta uzturlīdzekļu nauda, atvaļinājuma pabalsti, tāpat policistiem varēs maksāt piemaksas.

Deputāts nosūtījis arī vēstuli Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrībai (LIDA), kura kritizējusi Zaķi par viņa izteikumiem.

Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis par deputāta sākotnējiem izteikumiem ir sašutis un tos kritizējuši arī pārējie policisti, pavēstīja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava.

Ķuzis atgādina, ka policisti krīzes laikā pārdzīvoja 40% atalgojuma samazinājumu, taču neskatoties uz to, policija šajos gados ir veikusi visas savas funkcijas un dara to nekurnot.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) aicināja Zaķi nolikt deputāta mandātu un sākt dienestu Valsts policijā (VP), kur viņš varētu parādīt, kā jāstrādā, lai būtiski palielinātu atalgojumu.

Šādi LIDA reaģējusi uz Zaķa pausto Latvijas Televīzijā, ka "300 latu algu policists saņem tikai tad, ja viņš, var teikt, neko nedara."

Foto: mixnews.lv

Komentāri