VL-TB/LNNK deputāti kritizē ārpolitikas nostāju attiecībā uz Krieviju, Mixnews.lv

VL-TB/LNNK deputāti kritizē ārpolitikas nostāju attiecībā uz Krieviju

фото

Politika | 2013. gada 24. janvārī plkst. 17:20

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāvji šodien ārpolitikas debatēs kritizēja ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (RP) ziņojumā ietverto nostāju attiecībā uz Krieviju, ziņo LETA.

Deputāts Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK), paužot frakcijas nostāju, norādīja, ka Ārlietu ministrijas ziņojuma daļas, kur tiek minētas attiecības ar Krieviju, viņam esot "grūti nosaukt citā vārdā kā rusofilas".

"Vai ir cienīgi no Latvijas puses vairakkārt uzsvērt vēlmi veidot labas kaimiņattiecības ar Krieviju, ja iepriekšējos gados mēs redzam kritiku no Krievijas puses pret Latviju, spēcīgu maigās varas ietekmi un regulārus gaisa telpas pārkāpumus, kad Krievijas bumbvedēji ielido Latvijas gaisa telpā?" vaicāja deputāts.

Dombrava arī pauda viedokli, ka ārlietu ministrs publiski ir ignorējis gan 1996.gada Saeimas deklarāciju par Latvijas okupāciju, gan 2005.gada Saeimas deklarāciju par Latvijā īstenotā PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma nosodījumu, paziņojot, ka viņš neredz iespēju pašlaik runāt par padomju okupācijas radīto zaudējumu kompensēšanu. Nacionālā apvienība uzskata par nepieciešamu izpildvaras līmenī īstenot iepriekš minētās Saeimas deklarācijas, kuras nosaka konkrētus pienākumus Ministru kabinetam, uzsvēra parlamentārietis.

Savukārt deputāts Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) uzskata, ka Latvijai ir divas ārpolitikas, proti, viena ir ārlietu ministram un otra - aizsardzības ministram. Pēc Rasnača teiktā, ārlietu ministram tā ir "ļoti atturīga, izvairīga, kautrīga, bet aizsardzības ministrs droši, pārliecinoši nosauc lietas īstajos vārdos".

Viņš arī uzskata, ka ārlietu ministra ziņojums esot nepilnīgs, tāpēc aicināja, lai nākamgad tas būtu pilnvērtīgāks, iespējams, ar aizsardzības ministra Arta Pabrika (V) palīdzību, kurš esot labi formulējis, kādi ir Krievijas "maigās varas" instrumenti Latvijā.

Savukārt Rinkēvičs noraidīja šos pārmetumus, akcentējot, ka valsts pārstāvji īsteno vienotu ārpolitiku.

LETA jau ziņoja, ka šodien Saeimā norisinās ikgadējās ārpolitikas debates. Pirmās Saeimas debates par Latvijas ārpolitikas jautājumiem notika 2011.gada 27.janvārī.

Foto: flickr.com/Saeima

Komentāri