Dombrovskis: Ministriem nebūtu jāpiedalās 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa, Mixnews.lv

Dombrovskis: Ministriem nebūtu jāpiedalās 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa (4)

фото

Politika | 2014. gada 10. martā plkst. 09:10

Ministriem nebūtu jāpiedalās 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa, uzskata bijušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" viņš uzsvēra, ka esot premjera amatā, savas valdības ministriem skaidro pateicis, ka valdības locekļu klātbūtne šajos pasākumos "ir pilnīgi lieka" un to respektējuši arī nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāvji.

Kā skaidroja Dombrovksis, pasākumos pie Brīvības pieminekļa abu pušu radikāļi cenšas izraisīt konfrontāciju un ministru klātbūtne to var tikai saasināt. To nesaprastu ne tikai Austruoms, bet arī Rietumos.

Bijušais premjers gan piebilde, ka piedalīšanās vai nepiedalīšanās 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa ir ministru pašu izšķiršanās. Tas, vai nacionālās apvienības pārstāvji valdībā piedalīsies šajos pasākumos, būšot šīs nedēļas valdības koalīcijas partiju konsultāciju sarunu jautājums, sacīja Dombrovskis.

Jāatgādina, ka valdošās koalīcijas partneru - "Vienotības" un VL-TB/LNNK - politiķiem ir domstarpības par ministru dalību 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa. Neoficiāli izskan, ka gadījumā, ja kāds no nacionālās apvienības ministriem piedalīsies pasākumos pie Brīvības pieminekļa, varētu lemt par viņa atlaišanu no amata.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) plāno 16.martā doties pie Brīvības pieminekļa, savukārt tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) vēl nav izlēmusi, vai apmeklēs 16.marta pasākumus. Vēl viena nacionālās apvienības pārstāve valdībā - kultūras ministre Dace Melbārde - šos pasākumus parasti nepameklē un arī šogad neplāno to darīt, aģentūrai LETA apstiprināja ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

Parasti Cilinskis šos pasākumus apmeklē. Pērn 16.marta pasākumos piedalījusies arī Broka.

Latviešu leģionāru piemiņas dienā šogad ir gaidāmi augstāki drošības riski un uz pasākumiem Rīgā varētu ierasties arī radikāli noskaņotas personas no ārvalstīm, aģentūrai LETA iepriekš sacīja Drošības policijas (DP) priekšnieks Jānis Reiniks. Reiniks skaidroja, ka drošības riski šogad ir augstāki un tam par iemeslu ir notikumi Ukrainā un pieteiktie antifašistu pasākumi Rīgā.

Rīgas domes Sapulču, piketu un gājienu komisija šodien nolēma atļaut visus 16.martā pieteiktos pasākumus, nosakot, ka pretēju viedokļu paudējiem būs liegts izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas.

Komentāri 4
Dainaipirms 5 gadiem
Radikālisms tagad dzirdams no krievijas TV,runajot par citiem, bet izņemot krievus, neviens radikāli nerīkojas un neokupē kaimiņvalstis.
Munispirms 5 gadiem
Kalabricionisms un iztapšana krieviem tāpat nepasargās no krievu agresijas.
Lai cik jūs uz vēdera līstu, vienalga krievi jūs sauks par fašistiem.
Brunispirms 5 gadiem
Demokrātija ir demokrātija, bet amats tomēr uzliek konkrētus pienākumus!