SC Rīgas domes deputāts pārmet opozīcijai ņirgāšanos, neierodoties uz komitejas ārkārtas sēdi plkst.22, Mixnews.lv

SC Rīgas domes deputāts pārmet opozīcijai ņirgāšanos, neierodoties uz komitejas ārkārtas sēdi plkst.22

фото

Politika | 2013. gada 24. janvārī plkst. 18:09

Ierosināt sasaukt Satiksmes un transporta lietu komitejas ārkārtas sēdi, bet pēc tam tajā nepiedalīties ir ņirgāšanās par kolēģiem un arī pilsētas iedzīvotājiem, uzskata Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks (SC), ziņo LETA.

LETA jau ziņoja, ka seši Rīgas domes opozīcijas deputāti - "Vienotības" domnieki Aigars Pētersons, Ēriks Škapars, Juris Viņķelis un Jānis Vahers, kā arī "Demokrātiskie patrioti" Jānis Mārtiņš Skuja un Tālis Veismanis - parakstīja aicinājumu sasaukt Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdi, lai skatītu jautājumus par pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" līdzekļu izlietošanas lietderīgumu un par mikroautobusu pasažieru pārvadāšanas pakalpojumu nodrošināšanu.

Baraņņiks kā komitejas priekšsēdētājs sēdi sasauca tajā pašā dienā plkst.22, taču opozīcijas deputāti, paužot neapmierinātību ar šādu darba stilu, atteicās uz to ierasties.

Baraņņiks skaidroja, ka komitejas ārkārtas sēde 23.janvārī sasaukta tik vēlu vakarā tādēļ, ka tas bija ātrākais laiks, kad bija iespējams nodrošināt kvorumu, lai sēde notiktu. Likumā par pašvaldībām noteikts, ka komiteju ārkārtas sēdes jāsasauc 24 stundu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas, un Rīgas domes dokumentu aprites sistēmā deputāta Skujas iesniegums tika reģistrēts plkst.10, taču vēl bijis nepieciešams laiks, kamēr tas ievietots pašvaldības e-portfelī un par to tiek informēti deputāti.

"Jāņem vērā, ka deputāti visu laiku neatrodas Rīgas domē, jo viņiem ir citas pamatdarba vietas un citi pienākumi, kā arī ir jāpiedalās citās iepriekš plānotās komiteju sēdēs. Lai no opozīcijas neskanētu pārmetumi, ka sēde nevar notikt, jo nav kvoruma, to nācās sasaukt vēlā vakarā. Tas bija pirmais iespējamais laiks, lai nodrošinātu kvorumu. Taču arī šoreiz deputāts Skuja uzvedās kā aizvainota princese un uz sēdi neieradās," skaidroja Baraņņiks.

"Aicinu visus Rīgas domes deputātus ar pilnu atbildību izturēties pret jebkura jautājuma izskatīšanu komitejas sēdēs un ārkārtas sēdes izmantot tikai ārkārtas nepieciešamības dēļ, kā arī cienīt savu un savu kolēģu laiku. Es uzskatu, ka deputātiem viņu pienākumi ir jāpilda 24 stundas diennaktī, nevis no plkst.9 līdz 17 ar obligātu pusdienas pārtraukumu," uzsvēra komitejas vadītājs.

Baraņņiks arī piebilda, ka Skuja atkārtoti ir rosinājis skatīt dažādus jautājumus komitejas sēdēs, bet pēc tam pats nav piedalījies šo jautājumu izskatīšanā. Pēc Baraņņika domām, Skuja tādējādi rūpējas par savu atpazīstamību pirms vēlēšanām, par katru šādu gadījumu izplatot pāris preses relīzes, bet pati jautājuma būtība un tā izskatīšana viņu neinteresē.

Komitejas sēde plkst.22 nav pirmā reize, kad Rīgas domē pie varas esošie "Saskaņas centra" pārstāvji sasauc sēdes dīvainā laikā. Tā, piemēram, Baraņņiks 28.novembrī komitejas sēdi sasauca plkst.8, bet tā nenotika kvoruma trūkuma dēļ, jo uz to nebija ieradies neviens koalīcijas deputāts, izņemot pašu Baraņņiku. Tāpat komitejas sēde tika sasaukta 20.oktobrī plkst.9, kas bija sestdiena, un arī uz to pozīcijas deputāti neieradās.

Foto: no vietnes ushakov.lv

Komentāri