Vācija: Baltijas valstis var paļauties uz NATO un ES, Mixnews.lv

Vācija: Baltijas valstis var paļauties uz NATO un ES (1)

фото

Politika | 2014. gada 11. martā plkst. 12:14

Baltijas valstis var paļauties uz NATO un Eiropas Savienību (ES), atsaucoties uz Vācijas ārlietu ministra Franka Valtera Šteinmeiera paziņojumu, informē LETA-AFP.

"Esmu šeit, lai pavēstītu, ka Baltijas valstis netiks atstātas vienas pašas. Tā ir kopīga NATO un ES problēma," viesojoties Tallinā, sacīja Šteinmeiers.

"Ja līdz nedēļas nogalei Krievijas taktikā nebūs izmaiņu, ES ārlietu ministri pirmdien sanāksmē Briselē lems par turpmākiem pasākumiem," brīdināja augstais viesis.

Vācijas ārlietu ministrs otrdien apmeklēs arī Rīgu. Lai gan Šteinmeiers plašāk neizklāstīja iespējamās sankcijas, viņa Francijas kolēģis Lorāns Fabiuss atklāja, ka tās paredzētu "krievu vai ukraiņu personīgo līdzekļu iesaldēšanu un sankcijas ceļošanai, tostarp vīzām".

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka reaģējot uz Krievijas iebrukumu Krimā, NATO pastiprinājusi drošības pasākumus šajā reģionā. Pagājušajā nedēļā ASV nosūtīja vēl papildu sešus iznīcinātājus "F-15" patruļām Baltijas valstu gaisa telpā.

Savukārt pirmdien tapa zināms, ka NATO pilnvarojusi veikt Aviācijas kontroles un brīdinājuma sistēmas (AWACS) izlūkošanas lidaparātu lidojumus pār Rumāniju un Poliju, lai šādi sekotu krīzei Ukrainā.

Krievija kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas, no kurām vairākas ieņemtas.

Krimas reģionālais parlaments paziņojis, ka 16.martā pussalā notiks referendums par pievienošanos Krievijai.

Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Vispareizāk būtu, ja ukraiņi savas armijas daļas pamestu uzspridzinot tās.
Tāpat nav izredžu, bet kāpēc jāatdod krieviem?