Pirms 16.marta sāk pastiprināti ķert iespējamos radikāļus, Mixnews.lv

Pirms 16.marta sāk pastiprināti ķert iespējamos radikāļus

фото

Politika | 2014. gada 12. martā plkst. 10:24

Valsts robežsardze pirms 16.marta pasākumiem uz Latvijas robežām sākusi pastiprināti ķert iespējamos radikāļus, kuri varētu mēģināt konkrētajā datumā izraisīt provokācijas publiskajos pasākumos, LTV pastāstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Ministrs stāstīja, ka Latvijas drošības iestādēm ir zināmas konkrētas personas, kas varētu censties iebraukt mūsu valstī uz 16.marta pasākumiem. Šīs personas tiks iekļautas melnajā sarakstā, un Valsts robežsardze strādās pastiprinātā režīmā, lai šos cilvēkus "izķertu".

Kozlovskis neatklāja, no kurām valstīm varētu ierasties iespējamie provokatori un arī to iespējamo skaitu, vien sakot, ka esot ziņas par vairāk nekā 10 šādiem cilvēkiem.

Politiķis atkārtoti pauda pārliecību, ka šogad 16.martā Latvijā ir lielāki drošības riski Ukrainas konflikta dēļ, bet panikai neesot pamata, jo policija ir sagatavojusies, tā ir tikusies ar visiem pasākumu rīkotājiem un pasākumi nodalīti tālāk viens no otra.

Kozlovskis stāstīja, ka drošības uzturētājus vairāk uztrauc nevis oficiāli pieteikto pasākumu dalībnieku rīcība, kas ir iepazīta vairāku gadu garumā, bet tas, ko darīs citi cilvēki, kas ieradīsies notikuma vietā un nokaitētajā gaisotnē var rīkoties provokatīvi. Ministrs domā, ka Ukrainā ilgstoši būs saspringta situācija, tāpēc arī Latvijā policijai ilgstošāk jābūt gatavai nodrošināt sabiedrisko kārtību zināmas spriedzes apstākļos.

Pats Kozlovskis 16.martā neatradīsies pie Brīvības pieminekļa un drošības nodrošināšanas operāciju vadīs citi cilvēki, lai viņa klātbūtni nevarētu izmantot provokatīvi. Ministrs pasākumu gaitai sekos līdzi no Iekšlietu ministrijas.

Komentāri