Rakstniece: Latvijas ienaidnieki vilsies, ja 16.marta gājiens nenotiks, Mixnews.lv

Rakstniece: Latvijas ienaidnieki vilsies, ja 16.marta gājiens nenotiks (1)

фото

Politika | 2014. gada 13. martā plkst. 14:34

Latvijas ienaidnieki būtu ļoti vīlušies, ja 16.marta leģionāru atceres gājiens Rīgā tiktu atcelts, pauž rakstniece un bijusī diplomāte Anna Žīgure, aicinot iedzīvotājus šādu vilšanos sagādāt.

Publiskajā aicinājumā iedzīvotājiem Žīgure un rakstnieks Juka Rislaki aicina aizdomāties, ka tā būtu stratēģiska kļūda, ja gājiens šogad notiktu, jo tas būs tieši dienā, kad Krimas pussalā, Ukrainā, notiks referendums par Krimas atdalīšanos no Ukrainas.

Šāda gājiena organizēšana nenāktu par labu Latvijas tēlam, jo Krievija pielikšot visas pūles, lai pasaule nosodītu Latvijā atdzimstošo fašismu.

"Šajā situācijā nebūtu pareizi iedot tās rokās ieročus, kas būtu vērsti pret mūsu valsti," pauž rakstnieki.

Tieši Krievijas un tā dēvēto antifašistu propagandas dēļ ļoti grūts ir uzdevums skaidrot citām valstīm, kas ir leģionāri un kāpēc viņus Latvijā piemin. Lai gan Latvijai ir nepieciešams viss starptautiskais atbalsts, nevarot noliegt, ka par leģionāru būtības dziļāko jēgu nevēlas runāt ne Austrumos, ne Rietumos - pat ne Latvijas sabiedrotie, pauž Žīgure un Rislaki.

Pēc radošās inteliģences pārstāvju domām, atteikšanās no gājiena nebūtu vājuma parādīšana, bet gan gudrība.

Latviešu leģionāru piemiņas dienā šogad ir gaidāmi augstāki drošības riski un uz pasākumiem Rīgā varētu ierasties arī radikāli noskaņotas personas no ārvalstīm, iepriekš sacīja Drošības policijas (DP) priekšnieks Jānis Reiniks. Reiniks skaidroja, ka drošības riski šogad ir augstāki un tam par iemeslu ir notikumi Ukrainā un pieteiktie antifašistu pasākumi Rīgā.

Brīvības pieminekļa apkaimē 16.martā pieteikti trīs latviešu leģionāru piemiņas pasākumi. Divos pasākumos - pie Brīvības pieminekļa un Doma laukumā - plāno pulcēties arī leģionāru pretinieki.

Foto: Māris Morkāns, mixnews.lv

Komentāri 1
Ievapirms 5 gadiem
Manuprāt vissvarīgākais ir tas, ka šie gājieni un leģionāru, kā brīvības cīnītāju, popularizēšana ir ideāla augsne daudzām nevēlamām idejām, piemēram, tādai, ka viens okupants var būt labāks par otru tikai tāpēc, ka iznīcina citus. Nemaz nerunājot par to, ka Latvijai vajadzēja mācīties no pieredzes un atteikties no domām par "pareizo" vēsturi un apjēgt, ka vēsture ir tikai fakti!