Kozlovskis: 16.marta dēļ Latviju reizi gadā saista ar fašisma atdzimšanu, Mixnews.lv

Kozlovskis: 16.marta dēļ Latviju reizi gadā saista ar fašisma atdzimšanu

фото

Politika | 2014. gada 15. martā plkst. 13:55

Nav noslēpums, ka reizi gadā 16.marta dēļ starptautiskajā telpā Latvija tiek saistīta ar fašisma atdzimšanu, aģentūrai LETA sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Pēc ministra vārdiem, šādas parādības iemesls ir tradicionāla piemiņas pasākuma pārvēršana par publisku lielformāta pasākumu, kuram pastiprinātu uzmanību pievērš arī citas valstis.

Politiķis norādīja, ka ar visu publisko pasākumu, kuros tiek pausti galēji atšķirīgi viedokļi, rīkošanu iedzīvotāji paši dod iespēju dažādiem ekstrēmistiem un pretvalstiski un nelabvēlīgi noskaņotām personām papildu ieganstu par to runāt. Tādējādi atspoguļotā informācija nonāk arī starptautiskajā telpā. Esošo situāciju ministrs apzīmēja kā "noslēgtu apli, no kura mēs netiekam ārā".

Kozlovskis norādīja, ka pasākuma mērķis ir pieminēt kaujā kritušos karavīrus. Tradicionālam piemiņas pasākumam nevajadzētu piesaistīt tik pastiprinātu uzmanību citās valstīs.

Patlaban kopumā Rīgā ir pieteikti četri dažādi 16.marta pasākumi. Biedrība "Apvienība pret nacismu" 16.martā no pl.10:00 līdz 13:00 iecerējusi tiešā Brīvības pieminekļa tuvumā piketēt "pret "Waffen SS" veterānu glorifikāciju Latvijā".

Portāls Mixnews.lv veiks tiešo videotranslāciju no 16.marta pasākumiem! Translācija notiks latviešu un krievu valodā, no pl.10:00 līdz 15:00!

Ar 16.marta pasākumu grafiku var iepazīties šeit

Foto: mixnews.lv

Komentāri