Bērziņš Viļņā tiksies ar ASV viceprezidentu, Mixnews.lv

Bērziņš Viļņā tiksies ar ASV viceprezidentu

фото

Politika | 2014. gada 15. martā plkst. 15:12

Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien, 19.martā, Viļņā tiksies ar ASV viceprezidentu Džo Baidenu.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, Baidenam Viļņā paredzēta tikšanās ar Baltijas valstu un Polijas prezidentiem.

"Tikšanās laikā ASV viceprezidents konsultēsies par rīcību, lai atbalstītu Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, kā arī apstiprinātu mūsu kolektīvās aizsardzības saistības Ziemeļatlantijas līguma ietvaros un mūsu pastāvīgo atbalstu visiem sabiedrotajiem un partneriem Eiropā," teikts Baltā nama izplatītajā paziņojumā par gaidāmo vizīti.

Marta sākumā Bērziņš un ASV viceprezidents Džo Baidens telefonsarunā pārrunāja drošības situāciju reģionā, kuru radījusi krīze Ukrainā. Baidens telefonsarunā atsaucās uz triju Baltijas valstu prezidentu tikšanos ar ASV valdības pārstāvjiem pagājušā gada augustā Vašingtonā un uzsvēris, ka kopš šī notikuma ASV attieksme pret Baltijas valstīm ir palikusi nemainīga - pilnīgs atbalsts valstu suverenitātei un teritoriālai integritātei.

Savukārt Bērziņš izteica pateicību un uzsvēris, ka Latvijas sabiedrībai ASV atbalsts ir ļoti nozīmīgs. Tāpat abi runātāji ar gandarījumu atzīmēja ASV lēmumu paplašināt Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanu, kas ir konkrēts solis, demonstrējot sabiedroto solidaritāti.

Kā norāda Valsts prezidenta kanceleja, sarunas dalībnieki apsprieda notikumu attīstību Ukrainā un attiecības ar Krieviju.

Puses bija vienisprātis, ka Krievijas rīcība, pārkāpjot Ukrainas suverenitāti un mēģinot diktēt savus noteikumus citas valsts valdībai, ir nepieņemama, atzīstot, ka nekāds iegansts neattaisno iejaukšanos citas valsts iekšējās lietās.

Komentāri